پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۲۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
بازی های آئینی تربت جام به عنوان یک میراث ماندگار و اصیل از کهن دیار جام، دیار مردان نستوه و زنان حماسه، دیار اسطوره و اساطیر و خطه ابولوفا، عبدالرحمن جامی و شیخ جام و 124 دانشمند عالم صاحب اثر دیگر این خطه شناخته می شود.
در این دیار هنرخیز، هنرمندان زیادی در ادوار مختلف این میراث کهن را آموختند و به نسل های بعد منتقل کردند و اینک اساتیدی برجسته توانسته اند نام پرآوازه تربت جام را به نمایش گذاشته و سرآمد هنرهای آئینی شوند.

امسال عکسی از حرکات بازی های آئینی (آفر) استاد عثمان محرمی در فهرست عکس برگزیده وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفت و پوستر زیبایی از این هنر آئینی و عرفانی منطقه جام به چاپ رسیده است.

عثمان محرمی سال 43 در تربت جام متولد شد و از خردسالی هنر بازی های آئینی را نزد پدر خویش ( مرحوم غلام محرمی ) آموخت و در سنین نوجوانی با پدر به هنرنمایی می پرداخت. وی در دوره تحصیل در جشنواره های دانش آموزش شرکت می کرد و موفقیت های زیادی کسب نمود.
عثمان محرمی این روزها سرپرستی گروه بازی‌های آئینی محلی اتحاد شیخ جام را عهده دار است.
وی در این مدت موفق شده  پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و در جشنواره‌های هنری چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور شرکت کند . این هنرمند تربت‌جامی در دهه ۶۰ در کلیه جشنواره‌هایی که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر برگزار می شد حضوری فعال داشت.

 موفقیت‌های هنری چنان در وجود عثمان محرمی به اوج خود رسید که توانست در جشنواره‌ها و برنامه هایی که در کشورهای یونان، آلمان، ترکیه، مالزی، ترکمنستان برگزار شد ، شرکت موثر داشت و دریکی از این جشنواره‌ها که با حضور ۳۵ کشور در یونان برگزار گردید موفق شد به همراه استاد محمد فاروق کیانی، هنرمند نامدار جهانی بازی‌های آئینی محلی مقام اول را کسب نمایند.

این هنرمند با اجرای بازی های ائینی  در تاترهای مختلف و کلیپ و ویدیوهای زیادی نقش آفرنی کرده است و در سالهای اخیر به عنوان داور جشنوراه های داخلی منطقه، رقابت هنرمندان این رشته را قضاوت کرده است.
عثمان محرمی در کنار این رشته هنری از پیشکسوتان فوتبال است و اکنون به بخش های فنی و داوری فعالیت چشم گیری دارد

برای عثمان محرمی و دیگر هنرمندان عزیز شهرمان در تمامی عرصه‌های داخلی و بین‌المللی آرزوی موفقیت و سربلندی می‌نماییم.

خبرنگار: فرزین رشتی
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرزاد رشتی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: