پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
شبکه تلویزیونی «بی بی سی» اخیراً گزارشی در مورد مهاجرت نیروی کار از شین جیانگ به دیگر مناطق مرفه تر و پیشرفته تر چین پخش کرده و در آن مدعی کشف مدرکی شده است که نشان می دهد چین به منظور کاستن از تراکم جمعیت نیروی کار میان اویغورهای شین جیانگ، آنها را به دیگر نقاط کشور منتقل می کند.

شبکه تلویزیونی «بی بی سی» اخیراً گزارشی در مورد مهاجرت نیروی کار از شین جیانگ به دیگر مناطق مرفه تر و پیشرفته تر چین پخش کرده و در آن مدعی کشف مدرکی شده است که نشان می دهد چین به منظور کاستن از تراکم جمعیت نیروی کار میان اویغورهای شین جیانگ، آنها را به دیگر نقاط کشور منتقل می کند.

 

با این حال، یک کاربر فضای مجازی در کانادا ویدئویی در یوتیوب منتشر کرده و این گزارش منتشر شده از سوی بی بی سی را با گزارش اصلی آن که توسط شبکه تلویزیونی «سی جی تی ان» منتشر شده، مقایسه کرده است؛ نتیجه این مقایسه نشان می دهد که تمام آنچه بی بی سی به عنوان مدرک خبرنگارانش علیه شین جیانگ در این گزارش ارائه کرده است، تصاویر مربوط به گزارش مستند شبکه سی جی تی ان است!

 

«سی جی تی ان» یک رسانه ای بین المللی محسوب می شود که گزارش مستندی را در رابطه با تلاش های پرسنل فقرزدایی استان «آن هوی» چین و مقامات محلی شین جیانگ در راستای متقاعد سازی نیروی کار جوان محلی در این منطقه خودمختار جهت اشتغال در کارخانه های استان «آن هوی» به منظور افزایش سطح درآمد خانواده های آنها منتشر کرده است؛‌ این مستند به زبان انگلیسی و بدون هیچ گونه مخفی کاری برای جهانیان به نمایش در آمده است.

با این حال، شبکه تلویزیونی «بی بی سی» نه تنها اقدام به مونتاژ تصاویر این مستند اصلی و سوء استفاده از آن تصاویر و سوء تعبیر این گزارش و انتشار علنی آن کرده است،‌ بلکه از آن به عنوان مدرکی که به سختی بدست آورده است، علیه چین استفاده می کند!

 

آیا چنین مستندی با لحاظ این نوع رویکرد متقلبانه غربی ها می تواند یک سند و مدرک معتبر لحاظ شود؟

 

باید گفت که بی بی سی برای اینکه مخاطبان خود را قانع سازد که انتقال نیروی کار از شین جیانگ چین به دیگر مناطق این کشور یک رویکرد شیطانی و بدخواهانه است، حقیرترین و پست ترین رفتار اخلاقی را از خود به نمایش گذاشته است.

 

این ویدئوی منتشر شده از سوی بی بی سی با انتقاد اکثر کاربران فضای مجازی از این شبکه تلویزیونی در انگلیس همراه شده است و بیش از 2 هزار و 100 نفر در رابطه با آن اظهار نظر کرده اند.

 

کاربری به نام «« well tank» در واکنش به این ویدئوی بی بی سی نوشته است: بی بی سی چنین داستان گرم و مثبتی را به یک گزارش کاملا منفی تبدیل کرده که این عملکرد ایدئولوژیکی غربی ها واقعا حیرت آور است.

 

کاربر دیگری با نام «kickyouinhalf» نوشته است: سالهاست که می دانم رسانه های غربی دروغ می گویند اما وقتی دیدم آنها گزارشی جعلی را تحت عنوان واقعیت منتشر می کنند، همچنان در فکر فرو رفته ام.

 

یک فرد دیگر با نام کاربری «MrCurrybean» نوشته است: من در چین تحصیل کرده و مسئولان فقرزدایی را دیده ام. آنها جوانی خود را فدای کمک به فقرا می کنند و به جوانان در مناطق روستایی کمک می رسانند اما این در حالیست که تلاش های آنها با مونتاژها و سوء تعبیرهای غربی ها به عنوان اقدامی در راستای آزار و اذیت فقرا تصویرسازی شده و این واقعا غیر قابل تحمل است.

 

فقرزدایی در چین یک کار بزرگ محسوب می شود؛ تاکنون 98.99 میلیون نفر از جمعیت فقیر روستایی چین از فقر نجات پیدا کرده اند؛ مقامات چین برای تحقق بخشیدن به فقرزدایی روش های مختلفی را اجرایی کرده اند که یکی از این روش ها، انتقال نیروی کار از مناطق فقیرنشین به مناطق مرفه تر و پیشرفته تر کشور به منظور افزایش سطح درآمد آنهاست؛ چنین رویکردی، یک روش مؤثر در مسیر فقرزدایی است چرا که در عین حال که باعث افزایش درآمد خانواده آن نیروی کار می شود، منجر می شود افق فکری جوانان فقیر چین بازتر شود و آنها از توانایی بیشتری برخوردار شوند و این روند در دراز مدت به حفظ رفاه آنها کمک خواهد کرد.

 

مهم تر از همه این است که این (انتقال نیروی کار از محل های فقیر چین به محل های پیشرفته) یک سیاست فراگیر در چین محسوب می شود که هیچ ارتباطی با قوم و یا دین خاصی ندارد و سال های سال است که اجرایی شده است؛ این روش از استان «جی لین» در شمال تا استان های «گوانگ شی» و «سی چوان» در جنوب و استان های «چینگ های» و «نینگ شیا» در غرب، به منظور تحقق فقرزدایی اجرایی شده است اما جالب است که وقتی نوبت به شین جیانگ رسیده است، بی بی سی از این رویکرد هیجان زده شده و به پوشش خبری آن پرداخته است.

 

باید در نظر داشت که غربی ها با همین روند جنجال حقوق بشر در شین جیانگ را به راه انداخته اند؛ رسانه های غربی همچون «بی بی سی» به یک ابزار سیاسی در دست سیاستمداران غرب تبدیل شده اند و ذکر این نکته خالی از لطف نیست که طبق قوانین انگلیس، «بی بی سی» تنها رسانه در این کشور محسوب می شود که تحت نظارت های مطبوعاتی قرار ندارد و بنابراین می تواند هر مطلوب دروغی که تمایل داشته باشد را منتشر کند.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: