پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
با وجود دروغ پردازی و اتهام زنی های اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا و کانادا درباره وضعیت حقوق بشر شین جیانگ و اعمال تحریم علیه برخی اشخاص و موسسات چینی، سفر اخیر دیپلمات های ایران به شین جیانگ بازتاب گسترده در رسانه های چین در پی داشته است.
بر اساس گزارش از سفارت ایران در چین، از 30 مارس/ 10 فروردین، هیات دیپلمات های سازمان همکاری شانگهای شامل دبیرکل این سازمان ها و سفرا و دیپلمات های کشورهای این سازمان وارد منطقه شین جیانگ در شمال غربی چین شدند. دیپلمات های سفارت ایران در چین نیز همراه این هیات در این سفر با محلی ها  دیدار کرده و با افرادی که در مرکز آموزش حرفه ای شین جیانگ آموزش دیده اند گفت و گو کردند.

محمد کشاورززاده سفیر ایران در چین و دیگر دپپلمات ها در حاشیه این سفر، دیده ها و شنیده های شخصی خود در شین جیانگ را توییت کردند.

محمد کشاورززاده گفت: علت دروغ بافی ها درباره "کشتار نژادی" در شین جیانگ توسط برخی افراد این است که آن ها نمی خواهند شاهد پیشرفت چین باشند. وی افزود، چیزی که آن ها در شین جیانگ مشاهده کرده اند، جرم و خشونت و کشتار نژادی نیست، بلکه تلاش برای فقرزداییست. به خاطر همین تلاش ها، مردم شین جیانگ از زندگی بهتر برخوردار شده اند.

بسیاری رسانه های اصلی چین از جمله روزنامه مردم و روزنامه بیجینگ دیلی این سفر هیات ایرانی را تقدیر کردند. روزنامه مردم گزارش کرد که هیات ایرانی با این سفر واقعیات شین جیانگ را ترسیم کرده است و این ستودنیست.

روزنامه بیجینگ دیلی نیز در گزارشی سفر هیات ایرانی به شین جیانگ را بسیار ستایش کرد.

همچنین سفر هیات ایرانی به شین جیانگ بازتاب مثبت گسترده ای از سوی کاربران اینترنتی چین داشت. بسیاری از آن ها در پیام خود نوشتند: از دوستان ایرانی تشکر می کنیم که واقعیات شین جیانگ را به جهان نشان دادند. 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: