پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی با حضور در برنامه تلویزیونی ائویمیز به سوالات مجری این برنامه پاسخ داد .

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی با حضور در برنامه تلویزیونی ائویمیز به سوالات مجری این برنامه پاسخ داد .

فرزاد حکیمی در پاسخ به سوالی درمورد چگونگی تامین و ذخیره آب شرب گفت : 34 هزار کیلومتر مربع وسعت استان آذربایجان غربی با جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 400 هزار نفر است که شرکت آب و فاضلاب استان وظیفه تامین آب شرب سالم و بهداشتی با فشار متعارف و همچنین جمع آوری و تصفیه پساب ها را در طول شبانه روز بر عهده دارد . وی افزود : این شرکت به 17 شهرستان در قالب 39 شهر و 2839 روستا خدمات رسانی می کند .

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب و فاضلاب استان اظهار داشت : هر مشترک در طول شبانه روز که شیر آب را باز می کند باید آب سالم و بهداشتی داشته باشد و ما در تلاش هستیم که خدمات بهتری در راستای حقوق شهروندی به مشترکان ارائه دهیم .

حکیمی خاطر نشان کرد : آب شرب استان از طریق 1050 چاه ، 850 چشمه و 50 قنات تامین می شود و نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری به اب سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

وی ظرفیت تامین آب استان را 14 هزار لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود :آبهای تولیدی پس از تصفیه و گندزدایی و کنترل کیفیت در دسترس مشترکان قرار میگیرد.

مدیر دفتر بحران و پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به 15 باب تصفیه خانه آب در سطح استان افزود : تمامی آب شرب تولیدی پس از مراحل تامین ،گندزدائی و تصفیه از طریق 47 آزمایشگاه شرکت کنترل می شود که نظارت آن هم برعهده همکاران بهداشت می باشد.

حکیمی در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص متفاوت بودن مزه و طعم آب اعلام کرد : من از طرف شرکت آب و فاضلاب استان این تضمین را می دهم که آب شرب مصرفی مشترکان کاملا سالم و بهداشتی است . وی با اشاره به شهر ارومیه افزود : بخشهایی از شهر ارومیه توسط آبهای سطحی تامین و بخش دیگر توسط آب های زیر زمینی (چاه ها) تامین می شود که معمولا این دو نوع آب از نظر املاح موجود متفاوت بوده ولی نکته قابل تامل اینکه هر دو از استانداردهای جهانی برخودار و سالم و بهداشتی است .

وی در خاتمه  از همکاران شرکت آب و فاضلاب در سطح استان تقدیر و تشکر کرد و افزود من به نمایندگی از این عزیزان در خدمت شما هستم حکمیی همچنین از کلیه مدافعان سلامت و نیروهای نظامی و همه کسانی که در ایام نوروز در خدمت مردم بودند و همچنین خانواده اش تقدیر کرد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: