پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای تقویت اقتصاد آمریکا و رقابت با چین تلاش زیادی کرده است. با وجود آنکه همین چند وقت پیش لایحه بودجه کمکی برای حل مشکلات ناشی از کرونا به مبلغ 1.9 تریلیون دلار در کنگره ایالات متحده تصویب شد، اکنون او برای انجام پروژه های عمرانی و ترمیم زیرساخت ها در آمریکا درخواست یک بودجه 2.3 تریلیون دلاری دیگر از کنگره کرده است.

اما این "داروی قوی" که از سوی بایدن برای نوسازی زیرساخت ها تجویز شده باعث تورم گسترده در ایالات متحده می شود و عوارض جانبی ناشی از این تورم نیز تأثیر منفی خود را در اقتصاد جهان نشان خواهد داد.

بهبود سریع اقتصاد ایالات متحده می تواند باعث افزایش سریع نرخ سود بانکی و خروج سریع مقدار قابل توجهی سرمایه از اقتصادهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه شود که این امر به ویژه یک چالش جدی برای کشورهای با درآمد متوسط است که به تا حد زیادی به منابع مالی خارجی وابسته هستند و سطح بدهی آنها نیز بالاست .

"آب بستن" به سبک بایدن؛ بعد از تصویب بودجه  1.9 تریلیون دلاری، یک 2.3 تریلیون دلار و  2 تریلیون دلار دیگر نیز در راه است!_fororder_b2

افزایش جهانی قیمت ها نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود. افزایش قیمت کالاهای عمده مانند نفت ، فولاد و فلزات (به غیر از آهن و فرآورده های آن) باعث افزایش عمومی قیمت لوازم خانگی و ماشین آلات مهندسی می شود و فشار تورم وارداتی که برخی از اقتصادها با آن روبرو هستند  نیز افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر پولتیکو گزارش داده که دولت بایدن در حال آماده کردن یک طرح درخواست بودجه 2 تریلیون دلاری برای حل مشکلات آموزش و  پزشکی نیز هست که حتی برخی از دموکرات ها نیز به خاطر کمبود منابع مالی مخالف آن هستند. 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: