پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۳۲۶
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - دکتر محمدمهدی ناصحی در سفر به کرمانشاه در نشست خبری با موضوع "نسخه‌نویسی الکترونیک "اظهارداشت: نسخه الکترونیک باعث ارائه خدمات هر چه بهتر به بیمه‌شدگان می‌شود و بحث یکپارچگی خدمات الکترونیک بالاخص نسخه نویسی الکترونیک از اولویت های نظام سلامت به خصوص سازمانهای بیمه گر
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک در کاهش تقاضاهای القایی بسیار تاثیر گذار بوده به نحوی که این امر به اقتصاد سلامت و هزینه کرد درست منابع کمک قابل توجهی کرده است، گفت: بررسی فنی و علمی نسخ و جلوگیری از تعدد و تداخل دارویی، جلوگیری از تبانی پزشک و داروخانه و انباشت دارو از دیگر مزایای نسخه نویسی الکترونیک است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین از کرمانشاه- دکتر محمدمهدی ناصحی در سفر به کرمانشاه در نشست خبری با موضوع "نسخه‌نویسی الکترونیک "اظهارداشت: نسخه الکترونیک باعث ارائه خدمات هر چه بهتر به بیمه‌شدگان می‌شود و بحث یکپارچگی خدمات الکترونیک بالاخص نسخه نویسی الکترونیک از اولویت های نظام سلامت به خصوص سازمانهای بیمه گر است؛ به طوری که برای افزایش، دقت و سرعت تقسیم کار بین سه سازمان بیمه گر اصلی کشور صورت گرفته است.

وی افزود: برای نسخ الکترونیک مشوق‌هایی در نظام پرداخت برای جامعه پزشکی در نظر گرفته شده است که در راستای انجام آن، مطالبات می تواند به موقع پرداخت شود.
دکتر ناصحی ادامه داد: تهیه بسته‌های مشوق دیگر، به روز و هماهنگ کردن سامانه ها و دسترسی آسان تر از این سامانه ها یکی از نکاتی است که در حال انجام است که بر روی این تاکید داریم تا پزشکان و همکارانمان در مراکز درمانی راحت تر بتوانند از آن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه با توجه به بستر فراهم شده در کشور مراکز درمانی در تمام کشور مشکل دسترسی به اینترنت ندارند، گفت: اقدامات سخت افزاری توسط بخش خصوصی تامین شده و از طرفی از طریق وامهای بدون ضامن برای مراکز طرف قرارداد تسهیلاتی در نظر گرفته شده است تا کمبودهای موجود را برطرف کنند.

وی اظهارداشت: اتصال سامانه های متعدد در حال انجام است؛ به نحوی که رابط های کاربری سامانه‌های مربوطه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته تا از این طریق سامانه‌ها به هم متصل و اقدامات به صورت مشترک انجام شود تا مشکلات موجود به خصوص در داروخانه ها رفع شود.

دکتر ناصحی با اشاره به اینکه نظام ارجاع و پزشکی خانواده فواید بسیار زیادی برای مردم جامعه به دنبال خواهد داشت، افزود: نظام ارجاع دسترسی را در یکی از صندوق های ما که صرفا در بخش دولتی استفاده می‌شد فراهم کرده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲۸میلیون نسخه الکترونیک در کشور به ثبت رسیده بیان کرد: نسخه الکترونیکی در بخش خصوصی با پوشش حدود ۱۰۰ درصد انجام شده و در بخش دولتی هم از اسفند سال ۹۹ آغاز شده که روند رو به رشدی دارد.
دکتر ناصحی عنوان کرد: در نسخه‌نویسی الکترونیک در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به دفترچه مردم می توانند تنها با ارائه کد ملی خدمات سلامت را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: براساس قانون نسخه‌نویسی الکترونیکی از آبان اجباری می شود و پس از این تاریخ هیچ نسخه کاغذی پذیرفته نمی شود و تمام نسخ باید به صورت الکترونیکی تولید شوند.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران با اشاره به اتصال ۹۵ درصد مطب های کشور به سامانه این طرح گفت: از ۱۳ هزار و ۲۰۰ مطب پزشکی موجود در کشور حدود ۱۳ هزار مورد به این سامانه متصل شده، همچنین ۹۲ درصد داروخانه های کشور، ۹۷ درصد مراکز تصویربرداری، ۹۷ درصد آزمایشگاه ها و تمامی مراکز رادیوتراپی به این طرح متصل شده اند.

دکتر ناصحی در ادامه از ارائه پیشنهادی برای تامین هزینه مورد نیاز داروخانه ها خبرداد و گفت: پیشنهاد دادیم که به ازای هر نسخه الکترونیک سه هزار تومان توسط بیمه به داروخانه داده شود که در صورت تایید عملی می شود.

وی با اشاره به اینکه پرداخت های الکترونیک به طور ۱۰۰ درصد به روز شده است، افزود: پایان هر ماه پرداختی ها به موسسات واریز می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در پایان با اشاره به تمدید دفترچه های بیمه سلامت گفت: مهلت این دفترچه ها تا پایان فروردین ماه تمدید شده و در صورت نیاز مجددا تمدید می شود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان نیست.

خبرنگار : الهه فرهادی 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:الهه فرهادی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: