پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۳۹۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۲
شاکله ی جیتسا، مردمی و مردم داری است و در سازمان ملل نیز به ثبت رسیده است
تفاهم نامه ای جهت تقویت همگرایی فی ما بین موسسه فرهنگی ورزشی سفیران صلح و فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا در جهت اعتلای فرهنگ های نیک و روحیه نوع دوستانه و صلح طلبانه فرهنگی ، ورزشی ، اجتماعی ، ملی ، بین المللی و مدیریت بحران منعقد شد.
به گزارش هادی گرجی خبرنگار گیتی آنلاین؛ از اهداف این تفاهم‌نامه همکاری طرف اول و دوم در راستای برگزاری جلسا ت ، سمینارها ، جشنواره ها ، اجلاس و همایش  ها ، مسابقات ورزشی ، نمایشگاه ها و برگزاری دوره های مختلف دانشگاهی ، علمی، آموزشی و خدماتی در حوزه های ماموریتی هر یک از طرفین از جمله برگزاری اجلاس بین المللی صلح و اعطای جایزه صلح با همکاری اعضای طرفین و با مشارکت و همکاری یکدیگر با کلیه مجموعه ها و امکانات تحت پوشش  و موضوع فعالیت های دو طرف است.

در این مراسم دکتر محمدرضا اتحاد، بنیانگذار دفاع شخصی جیتسا با بیان اینکه این فدراسیون از قوی ترین فدراسیون‌های جهانی است که با ۵۷ کشور جهان در حال مراوده است گفت: شاکله ی جیتسا، مردمی و مردم داری است و در سازمان ملل نیز به ثبت رسیده است.

وی افزود: در راستای مسئولیت های اجتماعی کمیته خیریه ای تشکیل دادیم و در حوزه های پزشکی، تحصیلی،معیشتی، بیماران دیابتی و ...فعالیت های خیرخواهانه انجام می دهیم.

اتحاد با ابراز خرسندی ازامضای تفاهم نامه اظهار امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه با تمامی موسسات مرتبط نیز شکل بگیرد و در عین حال بیان کرد: از طرف جامعه جهانی جیتسا به موسسه بین المللی سفیران صلح قول می دهم که بتوانیم سفیر و ترویج کننده خوبی در سطح جهانی باشیم و این امر مهم را این فدراسیون با شعار دهکده جهانی رفاقت جهانی و رقابت دوستانه پیش می برد و هرروز بزرگتر و محبوب تر می شود.

وی یادآور شد: جیتسا
فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا نام سرزمین شمالی ایران در مسیر جاده ابریشم بود که توانست به حول و قوه الهی تمامی این فنون گذشته اصیل دیار علویان به ویژه مردم طبرستان را جمع آوری و در قالب سرزمین جیتسا به دنیا معرفی کند،نکته قابل توجه این که این هنر رزمی بومی بوده و مانند دیگر هنرها بصورت تلفیقی به وجود نیامده است.

گفتنی است؛ رشته هنرهای رزمی جیتسا در سال ۱۳۹۰ در دبیرخانه وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید و با پیگیری های مستمر موفق به کسب مجوز ثبت رشته دفاع شخصی جیتسا در وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران شد و پس از ارائه نمایندگی به بیش از ۳۰ کشور جهان از جمله آمریکا، اسپانیا، برزیل و … موفق به کسب مجوزات جهانی از فدراسیون های مختلف در قالب فدراسیون جهانی جیتسا قرارگرفت.

اما افشین مباشر ، نایب رئیس فدراسیون جهانی جیتسا نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: همه ورزش ها در دنیا نشان دهنده آداب ، فرهنگ و سنن سرزمین کشورشان هستند و اولین و مهمترین هدف جیتسا نیز نشان دادن فرهنگ و هنر غنی ایران همراه با آداب و رسوم کشور عزیزمان است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه تبعات منفی ویروس منحوس کرونا ورزشکاران را نیز بی نصیب نگذاشته اظهار کرد:با توجه به این اوضاع، تصمیم گرفتیم تا حد ممکن نگذاریم ورزشکاران دلسرد شوند و در این راستا در سال گذشته(۱۳۹۹) چندین همایش و سمینار آموزشی را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کردیم .

مباشر ادامه داد: همچنین قصد داریم در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری یعنی چند روز آینده ثبت رکورد داشته باشیم و ۵ رکورد گینس را جابجا کنیم، برای این کار تفاهم نامه ای در داخل موسسه سفیران صلح به امضا رسیده و مجورات لازم را نیز اخذ کردیم .

مباشر در عین حال بیان کرد: وظیفه ما خدمت رسانی است و ما ورزشکاران همیشه پیشتاز انجام کارهای خیرخواهانه و عام المنفعه بوده ایم.

گفتنی است ؛ یکی از اهداف این تفاهم نامه آن است که طرفین به یکدیگر در گسترش همکاری در حوزه ارسال پیام صلح و دوستی بر پایه منافع متقابل و طبق موازین و مقررا ت جاری جمهوری اسلامی ایران کمک خواهند کرد و تسهیلا ت لازم جهت مبادله اطلاعات  ، تجارب آموزشی ، ورزشی ، فرهنگی ، علمی و حقوق بشر دوستانه مورد درخواست را فراهم خواهند کرد.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه؛ طرفین دیدگاه هایشان را در مورد مسائل مربوط به سازمانهای بشر دوستانه ،فرهنگی و ورزشی و حقوق بشر ملی و بین المللی مبادله خواهند کرد و در این جهت همکاری های لازم را مبذول خواهند داشت.

بر اساس این گزارش؛ ابراهیم صنوبر ، مدیرعامل موسسه بین المللی سفیران صلح نیز در این مراسم با بیان اینکه این موسسه ، در واقع سازمان مردم نهاد حقوق بشردوستانه بین المللی است گفت: هر تفاهم نامه ای باید خروجی مناسبی داشته باشد و ما نیز سال گذشته تفاهم نامه ای با آقای افشین مباشر و دکتر محمدرضا اتحاد که جزو نوابغ کشور هستند بستیم که توانستیم ائتلاف جهانی صلح را راه اندازی و دبیرخانه دائمی آن را ایجادکنیم ؛ از دیگرفعالیت های ما راه اندازی جایزه صلح صنوبر و یا تشکیل جایزه صلح رضوی است.

صنوبر در ادامه منشور اخلاقی موسسه بین المللی سفیران صلح را قرائت کرد که در بخشی از منشور آمده است: تمامی انسانها آزاد به دنیا آمده اند و از نظر حقوق و حیثیت با هم برابرند. همه باید از حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با شیوه ای عادلانه برخوردار باشند. همه انسان‌ها فارغ از هر رنگ و نژاد و طبقه بسیار محترم هستند و اختلاف ظاهری ناشی از تولد نباید مانع از برخورداری از حقوق شود. کرامت و شرافت آدمیان به نژاد، رنگ و ملیت نیست و باید انسان در هر شرایطی محترم شمرده شود.

نفس و جان آدمی بسیار محترم است و انسان دارای کرامت ذاتی است و لذا جان انسان باید در امان باشد و به هیچ وجه نباید مورد جسارت، خشونت، تعرض، شکنجه و قتل قرار گیرد و هر اقدامی که زمینه ساز هتک حرمت به او شود و این حق او را مورد تجاوز قرار دهد اقدامی ضد بشری است و باید از گسترش آن جلوگیری به عمل آید.

لازم به ذکر است؛ درپایان مراسم ، طی احکامی که اهدا شد آقای افشین مباشر ، زین پس عضو هیات رئیسه موسسه فرهنگی ورزشی سفیران صلح و آقای ابراهیم صنوبر نیز به عنوان یکی ازاعضای هیات رئیسه جیتسا فعالیت خواهد کرد.
از اهداف دیگر این تفاهم نامه تلاش برای تشکیل کنفدراسیون مناطق دائم و پایدار صلح جهانی است. در این دیدار لوح هیئت رئیسه موسسه بین المللی سفیران به آقای محمدرضا اتحاد تقدیم شد.

به امید روزی که صلح ریشه در اعماق و شاخه در آسمانها گستراند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:هادی گرجی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: