پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد:
نگاهی گذرا به عملکرد سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ خرم آباد

سعید فتوحی  در 14 ارديبهشت ۱۳۹۹ بار دیگر سکان مدیریت شهرداری منطقه 3 را در دستان خود گرفت، دستانی که به جرات می توان گفت مردم خرم آباد بویژه اهالی جنوب شهر به توان و پاکی آنها ایمان وافر داشتند و خوب می دانستند که سعید فتوحی مدیری است که می تواند طلسم پروژه های عمرانی بر زمین مانده را در جنوب شهر بشکند و پای عمران را به منطقه کم برخوردار جنوب باز کند . 

سعید فتوحی که کارشناسی عمران و کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری از سوابق تحصیلی اوست و دارای مقالات متعدد علمی از جمله : نقش شوراهای اسلامی شهر در توسعه و مدیریت شهری، بررسی دلایل عدم مشارکت شهروندان با شهرداری خرم آباد، تحلیل میزان مشارکت شهروندان در اقدامات شهرداری خرم آباد، نقش سیستم حمل ونقل هوشمند در کاهش  ترافیک و ارائه الگوی شهر ایمن با رویکرد پدافند غیرعامل و ... می باشد.
 وی مدت یکسال و اندی است که برصندلی مدیریت منطقه 3 خرم آباد تکیه زده هر چند این تعبیر برایش ناصواب است و در واقع سعید فتوحی از معدود مدیران میدانی است که اعتقادی به نشستن بر روی صندلی در دفتر کار ندارد.

 این مدیر باانگیزه و پرانرژی دارای سوابق شغلی همچون : معاونت اداری و مالی شهرداری خرم آباد، معاونت فنی و عمرانی شهرداری خرم آباد ، شهردار منطقه سه خرم آباد ، شهردار بیرانشهر، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری خرم آباد، مدیر سرمایه‌گذاری ومشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد، مدیر امور عمرانی شهرداری خرم آباد، مدیر کارخانجات شن و ماسه و آسفالت شهرداری خرم آباد، رئیس هیئت مدیره سازمان آمار و فناوری شهرداری خرم آباد، رئیس هیئت مدیره سازمان عمران شهرداری خرم آباد و دبیر شورای عالی سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد و رئیس کمیسیون تخصصی سرمایه‌گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری خرم آباد است. 
تجربیات انبوهی که هر کدام این روزها به یاری اش آمده اند و این مدیر جوان را به مدیری جهادی تبدیل نموده اند . 

ابتدا به اولین و تازه ترین پروژه این مدیر جوان نظری کوتاه و گذرا خواهیم داشت ؛ پروژه ای که می توان با تیترِ مناسب سازی معابر کوی علی آباد توسط شهرداری منطقه 3 آن را آغاز کرد که در واقع این مناسب سازی و بهسازی در حیطه وظیفه سازمان عمران و بازآفرینی شهری است ولی با وجود میلیاردها تومان بدهی که میراث شهرداران گذشته تا بحال بوده و برای فتوحی به ارث مانده، باز هم مناسب سازی و بهسازی معابرعلی آباد را در فاز اول با اعتباری بیش از 450 میلیون تومان  بر عهده گرفته و آرزوی قلبی اش است برای مناطق کم برخوردار بویژه کوی علی آباد با مردمانی قدرشناس و اهل فرهنگ، قدمی مثبت بردارد . 
مهندس فتوحی معتقد است هر جا عمران و آبادانی باشد میزان جرم و بزه کم می شود و راه دسترسی که مناسب باشد ضریب امنیت بالا می رود و تعامل دوسویه بین مردم و مسئولین برقرار و مشارکت مردم جهت پرداخت عوارض افزایش می یابد .  
 
مدیر منطقه 3 خرم آباد در گفت و گوی ویژه با مدیرمسئول هفته نامه "چی دا " کلام خود را اینگونه آغاز کرد: پس از اقدام به مناسب سازی معابر کوی علی آباد، در حال احداث یک مجموعه ورزشی روباز در محله پشته حسین آباد هستیم؛ پشته حسین آباد از عدم سرانه فضای سبز و سالن های ورزشی در رنج به سر می برد بنابراین تصمیم گرفتیم یک مجموعه ورزشی فوتسال ، والیبال و ورزش های صبحگاهی را جنب پارک طیب کلنگ زنی کنیم که امیدواریم بتوانیم آن را در اسرع وقت به اتمام برسانیم .  

وی گفت: تخریب دیوار مدرسه شهید حسینی جهت اصلاح و بازگشایی خیابان میرداماد در گلدشت شرقی را در دستور کار داریم که پیمانکار آن در حال تجهیز کارگاه است.

شهردار منطقه 3 خرم آباد اظهار داشت: پروژه  پارک صخره‌ای طیب به مساحت 5/2 هکتار که بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از پروژه های فعال ماست. 
 
وی به پارک صخره‌ای بهار هم اشاره ای کرد: پارک صخره‌ای بهار حد فاصل قاضی آباد و پشته حسین آباد است که هم اهالی پشته حسین آباد و هم اهالی قاضی‌آباد می توانند از آن استفاده کنند به مساحت 5/1 هکتار می باشد و فاز اول آن به بهره برداری رسیده ولی متاسفانه برای فاز دوم آن به معارضین محلی برخورد کرده ایم که از طریق محاکم قضایی در حال پیگیری هستیم .  
سعید فتوحی اصلاح هندسی پیچ انتهای پشته حسین آباد، خیابان طیب به سمت قبرستان سرابیاس که متاسفانه سالها باعث تصادفات بسیاری در آن محدوده میشد و به صورت یک پرتگاه بود را هم از نظر گذراند و گفت: خوشبختانه این خیابان به دو مسیر رفت و برگشت با بلواری در وسط تبدیل شد و اکنون این پروژه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است . 
 
این مدیر باانگیزه و پرانرژی با اشاره به احداث پارک بانوان در گلدشت شرقی به مساحت 6هزار و 600متر مربع بیان داشت: فاز اول پارک بانوان پایان پذیرفته و در حال انعقاد قرارداد جهت شروع فاز دوم آن هستیم .  

 سعید فتوحی از پروژه مهم و عظیم احداث پارک کوهستانی پاگر نیز گفت: پارک کوهستانی پاگر ۴۵ هکتار است که راهشکافی آن و ساخت سکوها و نصب آلاچیق ها انجام گرفته و دیوار حائل آن در حال ساخت است، با توجه به اینکه تپه پاگر یک تپه باستانی است شهرداری منطقه می بایست با همکاری میراث فرهنگی به احداث بام جنوب شهر مبادرت ورزد که در این راستا نقشه ها تحویل میراث فرهنگی شده و جهت ادامه کار منتظر هماهنگی های لازم اداره کل میراث فرهنگی هستیم . 
 
مدیر جوان ولی باتجربه شهرداری منطقه 3 خرم آباد اظهار داشت: دوربرگردان ارتش در بلوار بهارستان را احداث کرده ایم و اکنون با همکاری ارتش در حال ساخت اِلمان شهدای ارتش هستیم که این دوربرگردان کار بسیار نیک و بجایی جهت سهولت تردد مردم است و همچنین در طی این مدت، دوربرگردان ایران زمین غربی را احداث نمودیم و در حال انجام دوربرگردان مقابل اداره راهداری استان هستیم زیرا آن نقطه بسیار حادثه خیز است وغالب تصادفات در آنجا رخ می دهد.

پروژه دیگر سعید فتوحی احداث ساختمان شهرداری منطقه تحت امرش است که در این رابطه گفت: ساختمان شهرداری منطقه 3 به مرحله فونداسیون رسیده و استارت کار به یاری خداوند متعال زده شده.
وی به احداث پارک یاس در گلدشت شرقی به مساحت یک هکتار اشاره کرد و سپس در راستای دفع آبهای سطحی محله کریم خان زند، اذعان داشت: سالهاست در این منطقه هنگام بارندگی آب های خیابان های آرتین، پشت مخابرات و کریم‌خان باعث آبگرفتگی معابر و مشکلاتی برای همشهریان می شد که از میدان کریم خان به سمت خیابان باباطاهر کار جدولگذاری را شروع کردیم روند پروژه هم به خوبی پیش رفت و با تمام مشکلاتش خوشبختانه پروژه اتمام پذیرفت و در بارندگی های اخیر هیچ گونه مشکلی نداشتیم . 

فتوحی با بیان اینکه پیست دوچرخه سواری چهارباغ گلدشت شرقی را به اتمام رسانده گریزی به پروژه های گلدشت غربی زد وخاطرنشان ساخت: پارک باستانی چغا خندق 5/2 هکتار است که طراحی آن توسط مشاور انجام و مجوزهای لازم اخذ شده و به مرحله مناقصه رفت ولی متاسفانه معارض محلی دارد که کار ما را با رکود مواجه ساخته ؛ همچنین پروژه احداث پارک اسبستان را داریم، متاسفانه اسبستان تنها محله‌ای است در سطح منطقه 3 که فاقد پارک و فضای سبز می باشد ؛16هزار مترمربع جهت پارک محله ای در نظر گرفته شده که با کمال تاسف آنجا هم معارضین اجازه کار به ما نمی دهند و در حال مرتفع کردن مشکلات آن هستیم.

اصلاح هندسی و مبلمان شهری میادین از دیگر پروژه های شهردار منطقه 3 خرم آباد است که در این رابطه تصریح کرد: اصلاح هندسی میدان فردوسی در گلدشت شرقی به طور کامل تکمیل شده و به زودی وارد اصلاح میدان آرش خواهیم شد.
 
شهردار منطقه 3 خرم آباد از تعمیر پمپ های زیرگذرها و روشنایی پارکها سخن گفت و سپس ویرانی های سیل فروردین 98 را یادآورشد: با توجه به سیلاب سهمگین 98 و مشکلات بسیاری که ایجاد کرد بلوار ساحلی از پل حاجی تا پل صفوی کاملا از بین رفت بنابراین در آن محدوده، بلوار جدید احداث شد و سنگ فرش و جدولگذاری آن خاتمه یافته وکاشت چمن آن توسط همکاران زحمتکش شهرداری منطقه سه انجام پذیرفت علاوه بر آن سنگفرش مقابل درب مسجد النبی(ص) شمشیرآباد را نیز انجام داده ایم، در نظراست برای محله حاشیه نشین و کم برخوردار کوی علی آباد گام های محکم تری برداریم.

وی گفت: احداث سرویس بهداشتی با 13چشمه در پارک شریعتی یکی دیگر از کارهای ماست که با محوطه سازی آن بالغ بر 800 میلیون تومان هزینه داشته است.
وصف پروژه های سعید فتوحی در جنوب شهر با تلاش رسانه مردمی "چی دا " در خرم آباد پیچید و نگاه محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد و رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر و دیگر اعضای شورا را به سمت سعید فتوحی کشاند .
در بازدیدی که رستم کوشکی از پروژه های سعید فتوحی در سطح منطقه جنوب داشت بویژه با دیدن بام جنوب شهر پاگر، مهندس فتوحی را لایق و شایسته تقدیر دانست و در اولین جلسه ای که در صحن علنی برگزار شد با اهداء لوح از زحماتش تقدیر کرد.
رستم کوشکی بار دیگر در یکصد و چهل و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد که با دستور کار گزارش عملکرد شهرداران مناطق سه گانه در صحن علنی برگزار شد سعید فتوحی را شهردارعمرانی و الگویی به تمام معنا در شهر خرم آباد دانست و افزود: سعید فتوحی شهردار منطقه 3 در کوتاهترین زمان ، با کمترین بودجه و امکانات، بام جنوب شهر خرم آباد را احداث کرد که در نوع خود کم نظیر است ، آقای دهمرده استاندار اسبق لرستان در بهترین شرایط و در زمانی که تمام دستگاه های اجرایی استان وی را همراهی می کردند بام شهر را ساخت و امروز سعید فتوحی در سخت ترین شرایط و با امکانات ناچیز منطقه سه، بام دوم شهر را احداث کرد که ان شاء الله به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد و این سخن با کد خبری: ۳۹۵۳۴ در تاریخ: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ در پایگاه خبری گیتی آنلاین درج شد . 
رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد ضمن تقدیر دوباره از زحمات دلسوزانه سعید فتوحی شهردار منطقه ۳ خرم آباد، یادآور شد: خوشحالیم تلاش‌هایی از نوع تلاش های مهندس فتوحی می‌بینیم و امید داریم این روند ادامه داشته باشد.

سعید فتوحی در ایام نزدیک به نوروز 1400 باز هم سرخط خبرها شد و اینبار گیتی آنلاین نوشت: سید فتوحی کاری کرد کارستان
شهرداری منطقه ۳ در روزهای پایانی ۹۹ به برتری رسید

در هنگامه ای که ۶۳ میلیارد تومان بدهی، کمر شهرداری منطقه ۳ را با تمام وسعت اش خم کرده بود و هیچ کسی فکر نمی کرد حقوق ها به روز شود و سعید فتوحی از پس پرداخت حقوق ها برآید، فتوحی کاری کرد کارستان .

بدهی هایی که میراث شهرداران پیشین بود و نمی شود به طور واضح گفت این همه بدهی از کجا آمده؟ شهرداران سابق و اسبق نه در منطقه ۳ عمرانی صورت داده بودند و نه از پس پرداخت حقوق ها به خوبی برآمده بودند تا جایی که شهرداری منطقه سه، سال گذشته نتوانست حقوق اسفند را پرداخت کند تا اینکه سعید فتوحی سکان شهرداری منطقه ۳ را در ۱۴ اردیبهشت ماه در دست گرفت و توانست در ۲۰ اردیبهشت ۹۹ حقوق اسفند ماه ۹۸ را پرداخت کند .

سعید فتوحی در این راستا با " چی دا " به گفت و گو نشست و تشریح کرد: حقوق پرسنل رسمی و شرکتی تا پایان بهمن ماه تسویه و عیدی این عزیزان هم پرداخت شده .

شهردار منطقه ۳، خاطرنشان ساخت: کلیه حقوق کارکنان فضای سبز و خدمات شهری در سال جاری پرداخت شده و اگر طلبی دارند مربوط به سنوات و بدهی های گذشته است، جا دارد یادآور شوم پرداختی های فضای سبز سال ۹۸ به اندازه یک سوم امسال بوده .
همانگونه که رستم کوشکی رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در صحن علنی شورا بیان کرد سعید فتوحی الگوی یک شهردار عمرانی به تمام معناست و برای این مدیر جوان، میدانی و جهادی آرزوی آتیه ای درخشان را داریم . 

گزارش: مریم نظری

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: