پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: قدمت و اسناد احداث راههای استان در قالب کتاب به چاپ رسید.
عطا اله اکبری در گفتگو باخبرنگار گیتی آنلاین اظهار داشت: با توجه به قدمت تاریخی راهها و ابنیه استان تصمیم گرفتیم تا با تهیه اسناد مرتبط با راهها زمینه را برای حفظ این میراث ارزشمند فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت و رونمایی از این کتاب می‌تواند به حفظ میراث به جا مانده از احداث راه ها در سیستان و بلوچستان کمک کند،افزود:کار جمع آوری اسناد و اطلاعات راهها دو سال به طول انجامیده است.

وی تصریح کرد: در این کتاب که از راه مالرو تا بزرگراه نام دارد  به بیان نکات ارزشمند از تاریخ و اسناد احداث راهها و بزرگراه ها استان در طول ۱۰۰ سال اخیر پرداخته شده است.

 وی ادامه داد: کتاب از راه مالرو تا بزرگراه در سیستان و بلوچستان در قالب ۴۰۰ صفحه و در تیراژ ۵۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: کتابی که منتشر شده می کوشد در ورای پیچیدگی نظری، با زبانی ساده و بیانی روان فرایند اقدامات انجام شده ۱۰۰ سال اخیر این اداره کل را به گونه ای بیان کند تا علاوه بر تنویر افکار عمومی همچون نقشه راهی در خدمت توسعه آینده سیستان و بلوچستان باشد.

 اکبری با اشاره به اینکه کتاب، زیربنای تمدن بشری بوده به‌ویژه در عصر حاضر که روزگار دانش، تعقل، فرهنگ و تکنولوژی است خاطر نشان کرد: تدوین کتابهایی از این دست که اقدامات توسعه ای سیستان و بلوچستان را در ادوار مختلف به نمایش می گذارد یکی از بهترین وسایل ایجاد ارتباط به شمار می‌رود؛ به بیانی دیگر حتی در روزگار رادیو، تلویزیون، ماهواره، رایانه و اینترنت، هنوز هم سخن مکتوب یا همان کتاب، وسیله بسیار خوب و ارزشمندی برای انتقال دانش‌ها، گسترش بینش‌ها و القای مفاهیم است.

 وی تصریح کرد: در واقع، اعتلای ذهن مخاطبان و اهمیت توجه افکار عمومی به موضوع تلاش‌ها در حوزه زیر ساخت‌هایی که اساس توسعه یک جامعه را پدید می‌آورد از مهمترین و اصلیترین دلایل نگارش کتاب تخصصی اقدامات اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان است.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: