پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
گیتی آنلاین - کرمانشاه - خانه خانه بازیهای شناختی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با حضور مسوولان استانی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه ،  مهناز فتاحی در آیین افتتاح این خانه بازی که امروز( ۲۷ تیرماه) با حضور مسئولین استانی افتتاح شد اظهار کرد: افتتاح اولین شعبه مرکز سرگرمی های فن آورانه و بازی‌های خلاقانه شناختی با هدف ترویج فضای نوآورانه برای کودکان و نوجوانان نقطه عطفی در جهت حرکت های زیبا و ارزشمند دیگری در حوزه فرهنگی خواهد بود.
 وی افزود:از زمان های قدیم تاکنون به بازی کودکان توجه زیادی شده است آنچنان که پیامبر کودکان را بر دوش خود سوار می کرد و میدانست تاثیر بازی در آینده کودکان مهم خواهد بود.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت:در تکنولوژی امروز بازیها شکل جدیدی به خود گرفته است که اگر بتوانیم پلی بین بازی و فناوری ایجاد کنیم باعث پویایی و اندیشه ورزی کودکان و نوجوانان خواهیم شد.
 فتاحی در ادامه با تشکر از تلاش دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: کودکان و نوجوانان سرمایه های این مرز و بوم هستند و اگر بخواهیم آینده ای درخشان بسازیم باید از همین‌جا شروع کنیم.
در ادامه این جلسه دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز گفت:علوم شناختی زیر شاخه های بسیاری دارد که می تواند زمینه ساز رشد فکری در کودکان شود.
وی افزود:روشهای یادگیری سنتی در آموزش و پرورش به سالهای پایانی خود رسیده است و باید با ارتقا یادگیری از طریق بازیهای شناختی به این سمت و سو حرکت کنیم که اگر این موضوع در استان مغفول بماند شاید جای جبرانی باقی نباشد.
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح کرد:با هم افزایی و تمرکز بر بازیهای شناختی می توانیم به تقویت حافظه کودکان و نوجوانمان کمک کنیم.
وی با اشاره به افتتاح خانه بازی های شناختی در کانون پرورش فکری گفت:این کار با اعتبارات محدود انجام گرفت که قابل توسعه است و در این زمینه از مدیران و مسئولین استانی توقع داریم حمایت همه جانبه خود را از ما دریغ نکنند.
 گفتنی است این مرکز در محل مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری کرمانشاه واقع در سه‌ راه ۲۲ بهمن قرار دارد و متشکل از مجموعه‌ بازی‌های شناختی با سطح فناوری بالا و بسیار جذاب است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:محمد حقیقی راد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: