پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
عموئی:
متن اولیه برجام هنوز تکمیل نشده اما موضوع جلسات 4+1 در مورد شروط بازگشت امریکا به برجام است.


ابوالفضل عموئی در گفتگو با گیتی آنلاین گفت: معاهده پاریس به صورت داوطلبانه و Executivly در حال اجراست ولی ایران آن را امضاء نکرده است و تعهد کتبی وجود ندارد. 

عموئی همچنین در مورد مذاکرات برجام گفت: جلسات آن 6 دوره در وین با دستورالعمل 1- لغو کلیه تحریم ها 2- راستی آزمایی 3- اقدام ایران پس از عمل به تعهدات از طرف مقابل انجام شده است. 

وی گفت: مذاکرات بین ایران و 4+1 است که اعضای برجام هستند. سال 2018 امریکا از این معاهده خارج شده بود و سال 2021 تقاضا کرد به معاهده بازگردد.

وی تاکید کرد: سیاست خارجی ایران یکپارچه ، کلان و متداوم است . اهداف و چارچوب های کلان کشور ثابت است و به امید خدا تقویت اقتصاد داخلی و خنثی سازی تحریم ها در دستور کار دولت جدید است که به روند برجام کمک خواهد کرد. 

عموئی گفت: متن اولیه هنوز تکمیل نشده و در هیئت تطبیق ایران مورد بررسی قرارمیگیرد و با توجه به شرایط دوره انتقالی دولت در ایران این مذاکرات به فاصله چند هفته ای موکول شده است. 

وی موضوع مذاکرات را مشخص کردن شروطی برای بازگشت امریکا به برجام اعلام کرد. 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: