پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۸۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
پنگ لی یوان همسر شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین و فرستاده ویژه یونسکو در امور آموزش دختران و زنان روز سه شنبه 20 ژوییه بنابه دعوت در انجمن آموزش زنان و کاهش فقر در سازمان همکاری شانگهای به صورت ویدیویی سخنرانی کرد.

پنگ لی یوان گفت: رسیدن به شادی و ریشه کن کردن فقر آرمان مشترک همه زنان است.  زنان با کسب دانش و مهارت و با تحصیلات لازم راه  رهایی از فقر را به دست می آورند. چین با تلاش های بی وقفه به پیروزی جامع در کاهش فقر دست یافته است و صدها میلیون زن چینی از فقر رهایی یافتند. ما یک سری اقدامات برای اطمینان از برخورداری منصفانه زنان از حق تحصیل در پیش گرفته ایم تا زنان بتوانند در امر مبارزه با فقر مشارکت داشته و ذینفع باشند. 

پنگ لی یوان گفت که در حال حاضر، همچنان 435 میلیون زن در جهان در  فقر به سر می برند و شکاف جنسیتی در آموزش و پرورش هنوز آشکار است. در این میان همه گیری کرونا زنان را با چالش های جدیدی در کاهش فقر رو به رو کرده است.

پنگ لی یوان گفت که از زمان تاسیس سازمان همکاری شانگهای در 20 سال گذشته، خواهران از کشورهای مختلف از "روحیه شانگهای" پشتیبانی کرده اند و به تبادل تجربیات توسعه زنان و همکاری در زمینه های مختلف پرداختند و برای پیشرفت همکاری ها بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای سهم خود را ادا کردند.  ما باید با تعمیق همکاری در زمینه آموزش زنان و کاهش فقر تلاش کنیم تا تعداد زنان بیشتری اجازه داشته باشند که از این فرصت برای درخشش در زندگی خود برخوردار شده و لذت ببرند. 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: