پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد به همراه علی ماکنعلی رئیس کمیسیون فرهنگی و علی محمد صالحی نسب رئیس برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خرم آباد بمناسبت سالروز فاجعه منا با خانواده شهید حاج رضا رحیمیان دیدار و گفت و گو کردند .
 در این دیدار، برادر شهید حاج رضا رحیمیان خاطراتی زیبا از اوایل پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی و پشتیبانی هایی که به همراه شهید حاج رضا در پشت جبهه صورت می دادند، بیان کرد؛ عمو سخن می گفت و از سخنانش روشن  و بسیار واضح بود که هنوز هم پای آرمان های انقلاب و رهبری مانده اند، در عجب بودم که بعد از گذشت سالیان سال  چه عاشقانه نام معمار کبیر انقلاب (ره ) را بر لب می راند .

سیروس رحیمیان فرزند شهید حادثه منا، خاطراتی از پدر گفت و سپس خاطرنشان ساخت: پدرم از معتمدین شهر  بود و کار های خیر و عام المنفعه زیادی انجام داد که پاداش اعمال خود را با شهادت در منا گرفت.

مهرداد رحیمیان فرزند دیگر تنها شهید حادثه منا در شهر خرم آباد، بیان داشت : پدرم پس از شهادت هم به یک اعدامی زندگی بخشید، بعد از فاجعه منا و شهادت پدر، اولیاء دم یکی از پرونده هایی که پدرم پیگیر حل وفصل آن بود، به احترام تلاش های ایشان پیش از شهادتش، از حکم اعدام صرف نظر کردند و این اتفاق را هرگز فراموش نمی کنیم که پدرم حتی با شهادتش جان انسانی را نجات داد.

محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد ، علی ماکنعلی و علی محمد صالحی نسب اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد به ایراد سخنانی پیرامون حادثه و فاجعه عظیم منا پرداختند و از خداوند متعال برای این خانواده انقلابی و ولایی صبر و شکیبایی مسئلت نمودند .

آنچه از شواهد و قرائن برمی آمد فرزندان ذکور شهید حاج رضا رحیمیان از افراد خیّر و انقلابی شهر خرم آباد می باشند که در تولید شن و ماسه کوهی و رودخانه ای حوضه آبریز کشکان  نقش اساسی بر عهده دارند .

گفتنی است، زنده یاد هوشنگ شفیعیان مدیرکل فقید ثبت احوال استان لرستان که در تاریخ ۲۴/ ۷ / ۹۹ در سانحه تصادف به رحمت ایزدی پیوست داماد شهید حاج رضا رحیمیان بوده که در این دیدار، شهردار خرم آباد و دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر ضمن تسلیت مجدد به این خانواده صبور و همسر داغدیده وی، یاد و نام این عزیز سفر کرده را نیز گرامی داشتند .

هنگامی که متوجه شدم سروش شفیعیان شاعر جوان و خوش آتیه و از دوستان انجمن شعر شهر خرم آباد هم فرزند زنده یاد حاج هوشنگ شفیعیان و نوه دختری شهید حاج رضا رحیمیان می باشد با خود اندیشیدم چه کلمات مقدس فراوانی در این خانواده وجود دارد ؛ کلماتی همچون: پدر ، شهید ، منا، لب تشنه، نجات اعدامی، خیّر ، تولیدکننده، کارآفرین ، انقلابی ، ولایی، شعر، وفا، عشق، احترام ، مادر ، خواهر ، برادر ، عمو ، فاتحه و صلوات ...

خبرنگار: مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: