پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
مریم نظری مدیرمسئول هفته نامه "چی دا" و مسئول پایگاه خبری گیتی آنلاین در لرستان بمناسبت عید سعید قربان و پنجمین سالگرد شهادت حاج رضا رحیمیان تنها شهید حادثه منا در شهر خرم آباد دلنوشته ای به مضمون ذیل نگاشت:
 
می خواهم در وصفت دلنوشته ای به یادگار بگذارم اما چه کنم که نه شیوه چیدمان کلماتی که لایق و در شأن تو باشد را می دانم و نه لیاقت توصیفت در من هست؛ 

بی گمان شعاع مهر ورزی و مهربانی تو  امواج مغناطیسی اش به حدی فراتر از تصور است که قلب کوچک من گنجایش ظرفیتش را ندارد .

جذبه مهر و عشق تو خدایی بود و لاجرم یاد خداوند سبحان را همواره در دلها جاری و تداعی می کرد و این خود نمونه بارز نقطه اتصال تو به اوج معنویت است .

 ای شهید! آغاز به سخن که می کردی از لابه لای کلماتت طنین صدای انبیاء به گوش می رسید، تبار این کلمه ها به اندیشه هایی می رسند که خزانه دارشان لقمان حکیم بود .

تو میراث دار گنجینه های حکمتی. آغاز به سخن که می کردی، کلمه ها به پرواز در می آمدند و بالا می رفتند و می پیوستند به کانون هرچه «کلمه طیبه» است.

از مشکلات و دغدغه‌های مردم همواره سخن می گفتی تا چشمها ، از خواب ندانستن بر خیزند و قدم های خشکیده توانی تازه بگیرند و من  به پاس اینکه عاشقانه به رویش مان کمر بسته ای مقامت را همواره ارج می نهم‌.


امروز من از روزمرگی می آیم ، از دلمردگی شهر... آمده ام بار دیگر زنده بودنت را به تماشا بنشینم. تو را می خوانم ای شهید! ای مرد عشق و درد! تو افسانه نیستی ای پرنده ای که بی واژه شعر می گویی.

امروز گریه ام برای تو نیست دلم برای خودم تنگ شده، با من بگو ، با من نه، با آسمان بگو از غروب غربتت، امروز بگذار ای پدر شهیدم! منا را خون بگریم.

با من بگو ای شهید طواف خدا ! میدانم دلت از مرز بهشت آمده. تنهایی را لمس کرده ای و درد غربت را خوب می فهمی. با من نه، با آسمان بگو.

خط وصیت نامه ات را زمین خوب می شناسد، امروز می فهمم که چرا ستاره ها دوستت دارند و با تو الفتی دیرینه دارند.

 ای شهید! ای مرد تا ابد، هوای شهر تو را نمیدانم ولی هوای دل من بارانیست. امروز آمده ام کبوتری شوم و دور بام تو بپرم. امروز آوازخوان تو شده ام. امروز هیچ چیز خودم از آن خودم نیست که آسمان از گیس تو درویشم کرد؛ 

ای آخرین فصل زیبایی عشق! ای شهید! برگشتی و تمام ایل را عاشق کردی. ای فدایی خدا! خواهشی رندانه دارم سلام این شاعر از قبیله ی درد را به خدا برسان.

نویسنده: مریم نظری 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: