پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۰۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
استاندار سیستان و بلوچستان از اداره کل راه و شهرسازی استان برای انتشار کتاب تاریخ ۱۰۰ ساله احداث راه و بزرگ راه های استان با عنوان" از راه مالرو تا بزرگراه در سیستان و بلوچستان" تقدیر کرد.
گیتی آنلاین-به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: این کتاب یک اثر نفیس و ارزشمند در حوزه تاریخ احداث راهها در این استان بشمار می رود که با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و تاریخی تهیه و انتشار داده شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: این کتاب با افزایش آگاهی در مورد جامعیت و سرعت اتفاقات طی ۱۰۰ سال اخیر در روند رشد و توسعه راههای استان دارای نقش کلیدی و اثر گذار در  آینده استان خواهد بود که می تواند الگوی سایر دستگاهها نیز باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست راه را یکی از شاخص های اساسی شکل گیری و توسعه تمدن ها و پیش نیاز برای جستجو و حصول دست آوردهای نوین عنوان کرد و افزود: در هنگام بررسی تاریخ این اداره کل ردپای یک قرن خدمت همکاران را یافتم و از روی حق شناسی بر خود واجب دانستم که افزون بر جدیت در حوزه طرح های اجرایی در آستانه قرن تازه شمسی تلاش ۱۰۰ ساله همکاران خود را در قالب پژوهشی جامع برای ثبت در تاریخ استان به یادگار در دست آیندگان قرار دهم.

عطاء اله اکبری افزود: در انتشار این کتاب تاکید بر این بود که اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در خدمت به این سرزمین و مردمانش چه نقش بسزایی داشته و در زمره قدیمی ترین ادارات نوین استان بوده است.

وی تاکید کرد: کتاب از جمله پایدارترین و سالم‌ترین محصولات فرهنگی محسوب می‌شود که به حق یکی از ابزارهای کمال بشری محسوب می شود و به عنوان آینه‌ای است که بخش اعظم ره‌آورد تمدن‌های ماندگار تاریخ را به نمایش می‌گذارد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: