پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگرانند؛
امروز صبح دوشنبه اول شهریورماه 1400 وزیر پیشنهادی بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس از برنامه پیشنهادی خود دفاع کردند و سخنان نمایندگان موافق و مخالف استماع شد.


به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین در این جلسه نگرانی نمایندگان از بابت وضعیت موجود وزارتخانه های مزبور مشهود بود به نحوی که مهدی عسگری نماینده کرج از بابت اختیارات فراتر از قانون اساسی وزیر بهداشت در ستاد مبارزه با کرونا سخن گفت و از موضوع تقلید محض از سیاست های سازمان بهداشت جهانی اظهار نگرانی کرد و گفت : عواقب و نتایج آن وضع موجود است به نحوی که 5000 میلیارد تومان برای خرید رمدسیور هزینه شده است.

همچنین سیدجلیل میرمحمدی از جانب موافقت با برنامه وزیر پیشنهادی مجددا به این مسئله اشاره کرد و گفت: بهرام عین اللهی علاوه بر ایثارگری هایی که تا کنون داشته است باید پاسخگوی هشت سال گذشته نیز باشد و خطاب به وزیر پیشنهادی گفت: این نیز از ایثارگری هایی است که باید داشته باشید.

بهرام عین اللهی وزیر پیشنهادی ابراهیم رئیسی ؛ رئیس جمهور دولت سیزدهم به هنگام دفاع از برنامه پیشنهادی خود گفت: من اسفند 1398 مرگ را به چشمان خود دیدم . عین اللهی تاکید کرد: وزیر بهداشت وقتی وزیر مردم است که کنار مردم ایستاده باشد. وی تاکید کرد: من نه صنعتگرم، نه تاجرم بلکه یک طبیبم.

وی در دفاع از واردات واکسن که جزو برنامه پیشنهادی است گفت: در کشورهایی که واکسن زده اند مرگ و میر کاهش یافته است . لازم است مردم واکسن بزنند و کسی که واکسن بزند اگر چه باز هم به بیماری مبتلا می شود اما شدت بیماری کاهش می یابد. وی با عدد و رقم اثبات کرد که میزان واکسن تولید داخلی کفاف نیاز مردم را نمی دهد و ما  هر چه زودتر واکسن را تهیه کنیم زودتر می توانیم بیماری را کنترل کنیم.

در برنامه پیشنهادی وزیر بهداشت باید واکسیناسیون عمومی تا پایان بهمن ماه امسال انجام شود.

همچنین در مورد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز سید ناصر لارگانی با برشمردن ماجراهای تلخ و فراموش نشدنی دوره های دولت های یازدهم و دوازدهم داغ فراموش ناشدنی مردم را یادآورشد؛ سقوط هواپیمای آسمان، آتش سوزی کشتی سانچی، حادثه معدن یورت گلستان!

سلیمی از بابت انتصاب مدیران غیرمتخصص در صندوق های بازنشستگی گلایه مند بود و آن را از نگرانی های خود نسبت به وزیر پیشنهادی اعلام کرد.

مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا در این جلسه مطرح کرد: این جلسه موافقت با اعتبارنامه وزیر پیشنهادی است یا جلسه استیضاح؟  وی در رابطه با سن کم وزیر که موجب اعتراض به کم بودن سوابق کاری است هم گفت: عده ای بوده اند که سالیان سال در یک وزارتخانه حضور داشته اند و دارند ولی حضورشان به جای آنکه مثبت باشد مضر بوده است.


سرانجام حجت الله عبدالمالکی در جایگاه قرارگرفت و از خود دفاع کرد: وی ابتدا نسبت به نقل قول هایی که از جانب وی شد ابراز برائت کرد و قول داد: آغاز کار ما پایان نقطه مافیا در وزارت کار است. وی بر اعتقاد بر اصل شفافیت تاکید کرد و گفت: در تنظیم لوایح دولت از مشاوره کمیسیون های مرتبط بهره خواهیم برد. وی استفاده حداکثری از مدیران بومی و رفع فقر و فساد و رانت را از اهداف خود اعلام کرد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: