پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد:
پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد با دستور کار بررسی مشکلات سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری به ریاست رضا بیرانوند و با حضور سعید فتوحی شهردار خرم آباد در صحن علنی برگزار شد .

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد، گفت: نام مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی را برای سازمان میادین میوه و تره بار انتخاب کرده اند، مشاغل شهری که مشخص است ولی فرآورده های کشاورزی باید شفاف تر شود و مشخص گردد وظیفه و رسالت اصلی این سازمان چیست .

  یونس امرایی به مشکلات و معضلات میدان میوه و تره بار گریزی اجمالی زد: تنها میدان بار شهر خرم آباد از امکانات اولیه محروم است، نمازخانه، سرویس بهداشتی و نظافت در آن وجود ندارد و هیچ مدیریتی در آنجا حاکم نیست و این بسیار دردناک است .

این وکیل جوان که اکنون ریاست کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد را بر عهده دارد، اذعان داشت: جناب ولی زاده شما بیان کردید ماهیانه ۱۰ میلیون تومان بابت نظافت میدان بار به پیمانکار پرداخت می کنید در صورتی که ما و شهروندان نظافتی نمی بینیم، عایدی و ثمره اینکار شما و پرداخت ۱۰ میلیون تومان در واقع کجا می رود؟ همواره دم از درآمد پایدار می زنیم و می گوئیم باید درآمد پایدار داشته باشیم بنده معتقدم مدیریت صحیح هزینه ها خود نوعی درآمد است و هزینه باید عایدی داشته باشد .

 یونس امرایی گفت: میوه فروشان، خیابان های اصلی شهر را قُرق کرده اند و این هم اهمال کاری شهرداری  و هم پیمانکار است چرا نظارت کافی بر روی قراردادها نیست؟ چرا پیمانکار به قراردادها پایبند و متعهد نیست و توبیخ هم نمی شود ؛ اگر ما نظارت صحیح و قوی را سرلوحه کار خود قرار ندهیم قطعا اتفاق مهمی در شهر نخواهد افتاد .

 رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد تحکم و قاطعیت را ابزار موثر جهت جلوگیری از نقض قانون دانست و گفت: برخی ها قانون گریز هستند تحکم و قاطعیت می تواند نقش موثری در اجرای  قانون ایفاء کند و  بهترین ابزار و وسیله ای که می توانیم از تحکم استفاده کنیم بهره گیری از مراجع انتظامی و قضایی است .

 یونس امرایی آموزش شهروندان در حیطه مدیریت شهری را مهم و ضروری برشمرد و خاطرنشان ساخت: شفافیت شورای اسلامی شهر و شهرداری برای مردم بسیار مهم است ، علاوه بر رسانه باید از ظرفیت سازمان فناوری شهرداری استفاده کنیم و جلسات و قراردادها شفاف سازی شود زیرا از مردمی که برای خدمت به آنان آمده ایم چیزی پنهان نداریم و اگر کسی نکته نظری دارد به ما انتقال دهد تا زودتر به مقصود برسیم و از این حالت سنتی خارج و به سیستم نوین ارتباطی مجهز شویم .

خبرنگار : مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: