پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در استان خراسان رضوی گفت: در سال زراعی جاری به بخش کشاورزی این شهرستان پنج هزار و 500 میلیارد ریال خسارت وارد شده است.
به گزارش گیتی آنلاین، محمود شبان اظهار کرد: در سال زراعی جاری به بخش کشاورزی اعم از زیربخش دام، زراعت و باغبانی ناشی از حوادث قهری خسارات زیادی وارد شده است .

وی افزود: در سال زراعی جاری در مجموع به زیر بخش های کشاورزی شهرستان حدود پنج هزار و 500 میلیارد ریال ناشی از سرما زدگی، خشکسالی، طوفان، آتش سوزی و قطعی برق چاه موتورهای کشاورزی خسارت وارد شده است.

شبان بیان کرد: خسارت ناشی از سرما زدگی باغات و مزارع 400میلیارد ریال ،خشکسالی 2 هزار و 760 میلیارد ریال، طوفان 2 میلیارد و 200 میلیون ریال،قطعی برق 2 هزار و 240 میلیارد ریال و خسارت ناشی از اتش سوزی در یک واحد سردخانه و یک واحد مرغداری حدود 106 میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیر جهادکشاورزی خلیل آباد تاکید کرد: تمام بهره برداران بخش کشاورزی باید در سال زراعی جدید نسبت به بیمه کردن باغات و مزارع و واحدهای تولیدی خود در زیر بخش کشاورزی اقدام کنند تا در صورت بروز این گونه حوادث بخشی از خسارات احتمالی از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی جبران شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: