پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
نماز جمعه این هفته شهرستان مرزی تایباد به نام و یاد شهید مرزبانی " ولی محمد محمدزاده" در مسجد امام جعفر صادق (ع) به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسین ملکی ابرده، امام جمعه شهرستان تایباد برگزار شد.

به گزارش گیتی آنلاین، شهید ولی‌محمد محمدزاده از نوجوانی عاشق خدمت در نظام و حفاظت از مملکتش بود، بهشتی فکر می‌کرد تا شهادت نصیبش شد.

 

شهید ولی محمد محمد زاده در سال 1355 همزمان با صدای پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان مرزی تایباد، منطقه برق مزار در یک خانواده مذهبی و کشاورز و تحت تربیت پدر و مادری مومن و متدین پرورش یافت .از همان کودکی در مجالس و محافل دینی و مذهبی از جمله برنامه های سوگواری امام حسین (علیه السلام )حضور داشت و  عشق و خدمتگزاری به آستان شهید پرور حضرت ابا عبدا... الحسین (علیه السلام) در عمق وجودش ریشه دوانید. سادگی و بی آلایشی و گذشت  وی در سنین کودکی زبانزد بود .

این شهید بزرگوار در سال1374 به خدمت مقدس سربازی اعزام و در استان سیستان و بلوچستان  ناحیه انتظامی سروان مشغول خدمت شد و در همان زمان تجربه جنگ با اشرار و منافقین را در کارنامه خود ثبت کرده و در 76 پس از 24 ماه انجام خدمت مقدس سربازی در مناطق ناامن سیستان و بلوچستان با کوله باری از تجربه درگیری های چریکی به زادگاه خود برگشت.

وی در سال 1380 با توجه به حس غیرت و دفاع از وطن و ارزش های اسلامی و احساس نیاز و از بین بردن اشرار خدانشناس که اقدام به آدم ربایی و بر هم زدن امنیت جانی و مالی مردم می کردند ، به عنوان چریک حاضر به همکاری با نیروهای دلاور و مرزبانان غیور انتظامی شد . و در سال 1384 با سابقه ای پر تلاش و کارنامه ای مثبت به استخدام نیروی انتظامی در آمد .

سرانجام وی در سیزدهمین روز از اسفندماه 1389 در منطقه هشتادان هنگ مرزی تایباد به همرزمان شهیدش پیوست و آسمانی شد.

 

حاصل زندگی شهیدمحمدزاده چهار فرزند به نام های زهرا ، حسین و پریسا بوده و در سال 1389 حدود چهل روز قبل از شهادتش خداوند احمد رضا را به او هدیه داد که هرگز پدرش را ندید.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: