پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
بعد از اعلام ژاپن مبنی بر آلودگی واکسن‌های مدرنا، آژانس دارویی اروپا هم امکان آلودگی این واکسن آمریکایی را بررسی می‌کند و نهادهای بهداشتی نروژ هم بالاترین ابتلای روزانه از آغازبحران را ثبت کرده‌اند.

به گزارش گیتی آنلاین,کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان بحرانی حل نشده در اروپا باقی مانده است.

بحران کرونا دومین مسئله با اهمیت در بین شهوندان آلمانی

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که برای اولین بار از بهار سال 2020 بحران کرونا به دومین مسئله مهم دربین شهروندان آلمانی تبدیل شده است. بر اساس جدیدترین نظر سنجی که به سفارش "زد دی اف" آلمان انجام شده است 40 درصد موضوع حمایت از آب و هوا را مسئله فوری و ضروری نامیدند و 34 درصد هم بحران کرونا را مسئله مهم ارزیابی کردند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان داد که 58 درصد شرکت کندگان در این نظر سنجی اقدامات کرونایی فعلی را درست ارزیابی کردند . 19 درصد هم آن را بیش از حد ضعیف دانستند.

63 درصد شهروندان آلمانی هم معتقدند که موج چهارم کرونا به اندازه موج های قبلی با توجه به افزایش نرخ واکسینایون منجر به بار و فشار زیاد بر بیمارستان ها نخواهد شد.

بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی اعتراف کرده که یک‌ونیم میلیون دُز واکسن آلوده مدرنا از مبدا اسپانیا به ژاپن ارسال شده و شرکت دارویی تادکا در ژاپن پس از شیوع مشکوک ویروس متوجه وجود مواد خارجی عجیب در ویالهای ارسالی شده است.

ژاپن با قطع فوری تزریق واکسن آمریکایی مدرنا اعلام کرده کشورهای جایگزین را برای واردات واکسن انتخاب می‌کند

اروپا هم مسئله آلودگی واکسن آمریکایی مدرنا را بررسی می کند.

حالا آژانس دارویی اروپا هم در حال بررسی این موضوع است که آیا تحویل های این واکسن به اتحادیه اروپا هم تحت تاثیر این آلودگی ها بوده است.

موج چهارم کرونا جوانان آلمانی را هدف قرار داده است

خستگی شهروندان از واکسیناسیون و شمار روزافزون مبتلایان جدید به کرونا ترکیب خطرناکی است که این روزها جامعه آلمان را هدف قرار داده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان در جدیدترین ارزیابی خود اعلام کرده که موج چهارم کرونا بیشتر جوانان را هدف قرار داده است و همچنین به صورت روزافزون در بین گروه های سنی میانسال گسترش می یابد.

بر این اساس پویایی واکسیناسیون در آلمان به نظر می رسد تمام شده و معمولا افراد واکسینه نشده به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

بر اساس ارزیابی انستیتو رابرت کخ آلمان نرخ مبتلایان جدید در بین گروه های سنی 15 تا 34 سال در آلمان روز پنج شنبه به 115 نفر در ازای هر 100 هزار نفر رسید که تقریبا دو برابر تعداد مبتلایان جدید در سراسر این کشور و در بین همه گروه های سنی است.

در بین افراد بالای 60 سال که واکسیناسیون در بین آن ها بسیار بالا است تعداد مبتلایان جدید کاهش چشمگیری داشته و در این گروه سنی نرخ مبتلایان جدید حدود 17 مورد به ازای هر 100 هزار نفر در عرض یک هفته است.

یکی از دلایل برای افزایش تعداد مبتلایان جدید در بین جوانان آلمانی آمادگی کم برای واکسیناسیون در بین این گروه سنی عنوان شده است.

براساس ارزیابی های انستیتو رابرت کخ آلمان افزایش تعداد مبتلایان در بین افراد جوان در داده های کلینیکی قابل مشاهده است. در حالی که بیماران بیمارستانی مبتلا به کرونا در ابتدای سال به صورت میانگین 77 سال سن داشتند، میانگین سنی این افراد از اواسط آگوست به حدود 46 تا 48 سال رسید. این گزارش از پیشرفت پایین کمپین واکسینسیون و مراجعه اغلب افراد واکسینه نشده به بیمارستان ها خبر می دهد.

دلتا همچنان عامل ابتلای 99 درصد آلمانی ها به کرونا

بر اساس ارزیابی انستیتو رابرت کخ آلمان دلتا ویروس همچنان عامل 99 درصد ابتلا به کرونا در بین شهروندان است.

شمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان هم همچنان در حال افزایش است . انستیتو "رابرت کخ" آلمان صبح امروز خبر داد که 12029 تست کرونای مثبت جدید در کشور در عرض 24 ساعت گذشته وجود داشته که 2749 مورد بیشتر از جمعه هفته پیش بوده است. به این ترتیب نرخ مبتلایان روزانه در این کشور به 70.3 افزایش پیدا کرده است. 14 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

18 هزار شهروند آلمانی با وجود واکسیناسیون کامل به کرونا مبتلا شده اند

انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین اعلام کرده که تا به حال بیش از 18 هزار نفر در آلمان با وجود واکسیناسیون کامل به کرونا مبتلا شده اند. با این همه انستیتو رابرت کخ آلمان تاثیر واکسن برای مقابله با این بیماری را بسیار بالا ارزیابی می کند.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان تا به حال حدود 59.7 درصد کل جمعیت آلمان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و 64.6 درصد هم حداقل اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سازمان های مالی و اقتصادی بین المللی درباره دوگانگی اقتصاد جهانی در مسیر خروج از بحران کرونا هشدار داده اند.

"کریستینا جورجیوا"، رئیس صندوق بین الملی پول عصر روز گذشته بعد از دیدار با "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان و سازمان های چند جانبه اعلام کرد که کشورهای صنعتی خیلی سریع تر از این بحران خارج می شوند. بانک جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه هم درباره جدایی دنیا در زمینه تحولات و پیشرفت های اقتصادی هشدار داده اند.

هشدار مرکل درباره بی تاثیر شدن واکسن ها بر جهش های جدید کرونا

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان هم در سخنانی اعلام کرده است که تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان نباید زیاد شود. به گفته وی تا زمانی که واکسن ها تاثیر می گذارند ما راهی برای خروج از این همه گیری داریم.

مرکل در عین حال گفت: اگر ما زمانی به نوعی از ویروس برسیم که واکسن ها دیگر بر آن کارآیی نداشته باشد یک مسئله بزرگ خواهیم داشت. بنابراین ما باید با تلاش زیاد در این راستا کار کنیم که تمام دنیا واکسینه شوند. این مهم ترین چیز است.

رکورد مبتلایان روزانه در نروژ

کشور نروژ هم روز پنجشنبه بیشترین آمار ابتلای روزانه به کرونا از شروع بحران را ثبت کرد. نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای 1294 مورد ابتلای جدید به کرونا خبر دادند و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور آمار مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در این کشور در دو هفته اخیر به 152 رسیده است. بخصوص آمار مبتلایان جدید در برخی شهرهای این کشور بعد از تعطیلات تابستان به شدت افزایش پیدا کرده است.

واکسیناسیون مرحله سوم در دستور کار دولت فرانسه

فرانسه هم واکسیناسیون مرحله سوم برای افراد بالای 65 سال را در دستور کار قرار داده است. نخست وزیر این کشور اعلام کرد که از ماه سپتامبر واکسیناسیون مرحله سوم در این کشور آغاز می شود. وی واکسیناسیون تازه به دلیل کاهش مصونیت در برابر ویروس را به مرور زمان را لازم دانست.

سازمان بهداشت فرانسه HAS توصیه کرده که انسان های بالای 65 سال یا دارای بیماری زمینه ای باید حداقل 6 ماه بعد از دوز دوم واکسن یک واکسن تقویت کننده را دریافت کنند.

ممنوعیت اعتراضات ضد قواهد کرونایی در برلین

پلیس برلین اعتراضات گسترده ضد قواعد کرونایی که برای آخر هفته در برلین تصمیم گیری شده است را ممنوع اعلام کرده است.

چندی پیش در اول آگوست با وجود ممنوعیت اعتراضات هزاران نفر در پایتخت آلمان به خیابان ها آمدند و علیه قواعد کرونایی اعتراض کردند.

وزارت بهداشت دانمارک هم اعلام کرده که تا به حال 80 درصد افراد بالای 12 سال در این کشور کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند. وزیر بهداشت دانمارک از شهروندانی که اجازه دادند واکسن کرونا به آن ها تزریق شود تشکر کرد.

اعتراض پرستاران یونانی به قواعد واکسیناسیون

پرستاران یونانی هم در اقدامی نمادین به مقررات واکسیناسیون در این کشور اعتراض کردند. کارکنان بیمارستان ها در اعتراض به این مسئله به مدت 5 ساعت کار خود را متوقف کردند. در برابر وزارت بهداشت یونان در آتن حدود 300 نفر علیه مقررات واکسیناسیون که بر اساس آن کارکنان بیمارستان ها و خانه های سالمندان باید حداقل یک بار واکسینه شوند و یا مدرکی برای بهبود از کرونا ارائه دهند اعتراض کردند. هر کسی این قانون را اجرایی نکند از روز چهارشنبه آینده از کار برکنار خواهد شد.

در یونان هم شمار مبتلایان جدید به کرونا در هفته های اخیر روند افزایشی داشته و شمار بیماران سخت کرونایی هم افزایش پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت یونان 69 درصد تخت های مراقبت های ویژه پر شده اند. وی در عین حال گفت که بیش از 90 درصد بیماران کرونایی که روی تخت های مراقب های ویژه تحت درمان قرار دارند واکسینه نشده اند. حدود نیمی از 11 میلیون شهروند یونانی کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه طی 24 ساعت 19,683 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 110 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم طی 24 ساعت 38,281نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 140 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم طی 24 ساعت 7,221نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 43نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم در عرض 24 ساعت 7,115نفر ابتلا به کرونا گزارش شده و 171نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 6,693,019 نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 113,988نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 6,628,709نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 132,143 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,509,611 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 128,957نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,822,320نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 83,861نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,913,945نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 92,597نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: