پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
دفتر مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده 27 اگوست /5 شهریور نکات اصلی گزارش به اصطلاح "بررسی قابلیت ردیابی کروناویروس جدید" را منتشر کرد و اظهار داشت که دو احتمال فعلی منشایابی ویروس کرونا جدید از طبیعت و نشت آن از آزمایشگاه را نمی توان منتفی کرد، این گزارش چین را به ممانعت از تحقیقات بین المللی، امتناع از به اشتراک گذاری اطلاعات و مقصر دانستن سایر کشورها متهم می کند.

کاخ سفید همین روز با صدور بیانیه ای در مورد بررسی قابلیت ردیابی ویروس کرونا ادعا کرد که چین در تحقیقات بین المللی در زمینه قابلیت ردیابی و شفافیت سازی مانع تراشی کرده و واشنگتن تلاش می کند تا شرکایش بر چین فشار وارد کنند.

سفارت چین در ایالات متحده: گزارش به اصطلاح "قابلیت ردیابی کروناویروس" ایالات متحده به هیچ وجه علمی و معتبر نیست_fororder_webwxgetmsgimg (6)

سفارت چین در ایالات متحده با صدور بیانیه ای اعلام کرد که چین با آن قاطعانه مخالف است و آن را محکوم می کند.

طرف چینی معتقد است که اولا این گزارش توسط سازمان اطلاعات آمریکا ساخته شده است و به هیچ وجه پایه علمی و معتبر ندارد. منشاء یابی ویروس کرونا یک مساله علمی است و تنها باید توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گیرد نه  کارشناسان اطلاعاتی.

دوم این که ایالات متحده ادعا می کند که چین شفاف عمل نمی کند، این کاملا بهانه جویی  برای ترویج سیاسی کردن و بی اعتبار ساختن چین است.

سوم، گزارش منتشر شده از سوی آژانس اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که ایالات متحده بیشتر در مسیر اشتباه دستکاری های سیاسی گام بر می دارد.

در نهایت، ایالات متحده در مورد قابلیت ردیابی خود اصرار دارد و درهای ردیابی را محکم بسته است. اگر ایالات متحده واقعا مسوولانه عمل می کند و از شفافیت برخوردار است، باید داده های اولیه مبتلایان مربوط را منتشر و مورد آزمایش قرار دهد.

در این مقاله اشاره شده است که موسسه ویروس شناسی ووهان دو بار از متخصصان سازمان بهداشت جهانی استقبال کرده است، نشت "بسیار بعید" کروناویروس جدید از موسسه ویروس شناسی ووهان یک نتیجه واضح است که توسط گزارش تحقیقاتی مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی گرفته شده است. اگر ایالات متحده بر نظریه نشت آزمایشگاه اصرار دارد  آیا نباید کارشناسان سازمان بهداشت جهانی را به فورت دتریک و دانشگاه کارولینای شمالی برای تحقیق دعوت کند؟

موضع چین در موضوع ردیابی جهانی ثابت و روشن است. ردیابی یک موضوع علمی است و چین همواره از قابلیت ردیابی علمی حمایت می کند و خواهد کرد. آن چه با آن مخالف هستیم دستکاری سیاسی و فرض گناه و فرافکنی است. ردیابی مرحله دوم باید بر اساس قابلیت ردیابی مرحله اول به طور کامل گسترش یابد و بایستی در بسیاری از کشورهای جهان برای یافتن حقیقت و پاسخ ها این کار دنبال شود.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: