پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اقدامات و تلاش‌های آستان قدس رضوی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی قدردانی کرد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک تکلیف شرعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، به نقل از آستان نیوز، بهرام عین‌اللهی در اولین سفرش بعد از کسب رأی اعتماد، با حضور در مشهد به زیارت بارگاه منور رضوی مشرف شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از حضور در حرم مطهر رضوی و زیارت مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع)، از اقدامات آستان قدس رضوی در مقابله با کرونا تقدیر کرد و افزود: از مدیران مجموعه آستان قدس رضوی که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی زحمات بسیاری کشیده‌اند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: نتیجه این زحمات این بود که فاصله‌گذاری اجتماعی بین زائران به‌ خوبی و با دقت رعایت شده و شرایط مناسبی برای حضور آن‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حضور در حرم و زیارت بارگاه امام مهربانی‌ها فراهم‌شده است.

عین‌اللهی همچنین به شرایط بحرانی کشور در موج پنجم کرونا اشاره کرد و یادآور شد: امروز با بحران سنگینی مواجه‌ایم، البته هر بحرانی یک راه‌حلی دارد، اما تفاوت بحران کرونا با حوادثی مانند سیل و زلزله این است که ویروس کرونا با چشم قابل‌مشاهده نیست و به همین علت، بسیاری از مردم، احساس وضعیت بحرانی نمی‌کنند.

وی تأکید کرد: برای عبور از این وضعیت، باید همه مواظب خود و دیگران باشیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یک تکلیف شرعی بدانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز که وزیر بهداشت را در این برنامه همراهی می‌کرد گفت: وظیفه خود می‌دانم در حضور دکتر عین‌اللهی و به‌عنوان خادم عرصه سلامت استان، بار دیگر از همه ارکان آستان قدس رضوی به خاطر همراهی و حمایت از کادر درمان و نظام سلامت، در سخت‌ترین شرایط کرونایی مشهد تقدیر کنم.

دکتر سید محمدحسین بحرینی خطاب به وزیر بهداشت افزود: نه‌تنها حرم مطهر حضرت رضا(ع) در بحث رعایت پروتکل‌ها، الگویی بی‌نظیر در سطح کشور است، بلکه آستان قدس رضوی در حوزه حمایت مادی و معنوی از نظام سلامت و کادر درمان نیز هیچ کم نگذاشته و یک نمونه اخیر آن، اهدای تجهیزات و ملزومات فوری موردنیاز و بیمارستان‌های مشهد به ارزش ۱۵ میلیارد تومان بود که برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی مورداستفاده قرارگرفته است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: