پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت: برداشت گوجه فرنگی از سطح سه هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان آغاز شده و بر اساس شرایط آب و هوایی تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش گیتی آنلاین، سعید خوش قامت اظهار کرد: کاشت گوجه فرنگی به دلیل دوره تولید کوتاه، مزایای زیاد آن، ارزش اقتصادی و کاشت نسبتا راحت آن مورد استقبال بسیاری از کشاورزان قرار می گیرد و مهم‌ترین ارقام کشت شده گوجه در مشهد کاکی ، نوید ، موبیل و ارقام  هیبرید می باشد.

وی افزود: معیارهای انتخاب بر اساس ویژگی هایی مانند نوع میوه، شکل گیاه، مقاومت در برابر آفات و بیماری ها و همچنین عوامل مرتبط با آب و هوا، طول دوره رسیدن و مدیریت کشاورزی است.

خوش قامت بیان کرد: کشاورزان باید گونه هایی را انتخاب کنند که در شرایط محلی بهترین عملکرد را داشته باشند. در آخر بهترین میوه ها باید انتخاب شوند و برای بذر فصل بعدی نگهداری شوند.

وی میانگین متوسط عملکرد این محصول را  ۳۵ تن در هکتار اعلام و مطرح کرد: پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۱۲۰ هزار تن گوجه فرنگی در شهرستان مشهد برداشت شود . 

مدیر جهاد کشاورزی مشهد با بیان اینکه شهرستان  یکی از قطب‌های تولید گوجه فرنگی در خراسان رضوی محسوب می‌شود، اظهار کرد: محصول تولیدی به صورت تازه خوری  علاوه بر تامین نیاز داخل استان، و توزیع آن به سایر استان‌ها مقداری فرآوری شده و محصول فرآوری شده به دیگر کشورها نیز صادر می‌شود.

وی  اظهار کرد:  در فصل کاشت ، داشت و برداشت گوجه فرنگی در مشهد  زمینه اشتغال بیش از ۳۰۰ نفر به صورت ثابت و ۶۰ هزار نفر به صورت  فراهم می شود .
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: