پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
موسوی:
طبق قانون مجلس شورای اسلامی طرح جهش تولید مسکن طی چهارسال آینده لازم الاجرا شد. 20 درصد از تسیهلات بانک ها به ساخت مسکن اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین در نشست خبری امروز یکشنبه 7 شهریورماه 1400 که در جایگاه خبرنگاران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیئت ررئیسه مجلس شورای اسلامی در توضیح قانون جهش تولید مسکن گفت: دولت موظف شد طی چهارسال آینده هر سال یک میلیون مسکن را تحویل دهد. 
این قانون شامل چند بخش است. 
در بخش اول برای اجرای این قانون شورای عالی مسکن تشکیل می شود . این شورا به ریاست رئیس جمهور محترم و جانشینی معاون اول و دبیری وزیر راه و شهرسازی و یک عضو ناظر از مجلس شورای اسلامی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسالمی و یازده عضو کابینه اعضای شورای عالی مسکن خواهند بود. 

همچنین برای اجرایی شدن این قانون صندوق ملی مسکن تشکیل می شود که رئیس هیأت امنای این صندوق وزیر محترم راه و شهرسازی است و در قانون به عنوان تسهیلات چندوجه مورد توجه قرارگرفته است. 
براساس این قانون همه بانک ها موظفند 20 درصد از تسهیلات خود را به ساخت مسکن اختصاص دهند. 
در زمینه تامین زمین مقرر شد زمین های دولتی که در اختیار ارگان های دولتی هستند به جز زمینهایی که به لحاظ زیست محیطی و کشاورزی شامل این طرح نمی شوند به صورت 99 ساله در اختیار سازندگان قرارگیرند. 
طبق این قانون برای پیش خرید  مصالح ساز و کار لازم در بورس فراهم شد. 
از طریق صندوق ملی مسکن با 30 درصد تخفیف تسهیلاتی در اختیار سازندگان مسکن قرارخواهد گرفت. 
همه مسائل مذهبی و شرعی در این قانون اعمال شده است . 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: