پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵
صبح روز 24 آگوست برابر با 2 شهریورماه بود که «شی جین پینگ» رهبرچین از موزه «چنگ‌ده» و نمایشگاه «درون و بیرون دیوار بزرگ چین-سوابق وحدت ملی در سلسله چینگ» بازدید و تاکید کرد که چین یک کشور متحد چند قومی است و ملتی یکپارچه و متکثر در تاریخ باستان محسوب می شود.

هیجان‌زدگی رهبر چین از مشاهده شاهکاری با قدمت بیش از دویست سال_fororder_45634634

شی جین پینگ در مواجه با نمودار شماتیک مربوط به بازگشت قبیله توئرهوت  به شرق بعد از سپری کردن هزاران مایل مسافت با هیجان زدگی گفت: « قبیله توئرهوت بیش از 100 سال در آنجا بوده و نهایتا هیچ تردیدی برای بازگشت به سرزمین اصلی نکرده است؛ این روند حقیقتا نشان دهنده نفوذ ملت چین و نیروی مرکزی است.

فرزندان توئرهوت  درایالت خودمختار مغولستان بیینگولنگ  از منطقه خودمختار اویغورهای شین جیانگ زندگی می کنند؛ «بایینگو لنگ» زبان مغولی است به معنای «حوضه رودخانه غنی»؛ در سال 2004 میلادی بود که این ایالت روزی که «ووباشی»  مردم را به سمت دشت«بایینگو لنگ»  هدایت کرد، 23 ژوئن، را به عنوان جشنواره بازگشت شرقی تعیین کرد.

هر سال در طول برگزاری جشنواره بازگشت شرقی است که این منطقه محلی فعالیت های مختلف یادبودی و فرهنگی و ورزشی را در راستای ارتقاء پر قدرت ماهیت و معنای واقعی بازگشت شرقی با محوریت میهن پرستی انجام می دهد.

قبیله توئرهوت شاخه ای از ملیت مغولی در چین باستان محسوب می شود؛ در پایان سلسله مینگ و بدنبال لشگرکشی های مداوم میان قبایل مغولی بود که قبلیه توئرهوت مجبور شد به سمت غرب حرکت کند و در حوضه رودخانه ولگا چادر بزند؛ اگرچه هزاران کیلومتر دورتر بود اما این قبیله همواره ارتباط خود با سرزمین مادری را حفظ کردند. در سال 1650 میلادی بود که این قبیله نمایندگانی را برای برقراری ارتباط مستقیم با سلسله چینگ که به تازگی حکومت ملی تاسیس کرده بود، اعزام کرد و روابط با این سلسله را پیش گرفت.

هیجان‌زدگی رهبر چین از مشاهده شاهکاری با قدمت بیش از دویست سال_fororder_35635364

هیجان‌زدگی رهبر چین از مشاهده شاهکاری با قدمت بیش از دویست سال_fororder_35643653465

زیرنویس عکس: صبح روز 15 سپتامبر سال 2015 میلادی بود که یازدهمین جشنواره بازگشت شرقی نادام در پیست مسابقه پارک ملی ورزشی کورلا در «بایینگو لنگ» واقع در شین جیانگ برگزار شد؛ هدف از برگزاری این رویداد گرامیداشت قهرمانی  قبیله توئرهوت در بازگشت به شرق و ارتقاء روحیه میهن پرستی بزرگ بود؛ اسب سواری، کشتی، جنگ خروس و سایر ورزش ها و فعالیت های سرگرمی در جشنواره نادام برگزار شد.

قرون هفدهم و هجدهم همزمان است با ظهور و گسترش روسیه تزاری؛ توئرهوت ها در سرزمینی بیگانه مورد سوء استفاده و ظلم حاکمان روسیه قرار گرفتند؛ در آغاز سال 1771 میلادی بود که توئرهوتها که نمی توانستند تحقیر را تحمل کنند، قیام و عزم خود برای بازگشت به شرق را اعلام کردند؛ «ووباسی» نیز رهبری گروهی شامل بیش از 30 هزار خانوار را بر عهده داشت و حدود 170 هزار نفر از مردم بازگشت به سرزمین مادری اشان در فاصله بیش از 5 هزار کیلومتر را آغاز نمودند؛ در طول راه،‌ قبیله توئرهوت کوه های شیب دار و بیابان های وسیع را پیمودند و تعقیب و گریز ارتش تزاری را پشت سر گذاشتند و بعد از نیم سال، سرانجام به حوضه رودخانه «ایلی» شین جیانگ رسیدند و به آغوش سرزمین مادری اش بازگشتند.

هیجان‌زدگی رهبر چین از مشاهده شاهکاری با قدمت بیش از دویست سال_fororder_56365345634

هیجان‌زدگی رهبر چین از مشاهده شاهکاری با قدمت بیش از دویست سال_fororder_5234523534

یرنویس عکس: صبح روز 15 سپتامبر سال 2015 میلادی بود که یازدهمین جشنواره بازگشت شرقی نادام در پیست مسابقه پارک ملی ورزشی کورلا در «بایینگو لنگ» واقع در شین جیانگ برگزار شد؛ هدف از برگزاری این رویداد گرامیداشت قهرمانی  قبیله توئرهوت در بازگشت به شرق و ارتقاء روحیه میهن پرستی بزرگ بود؛ اسب سواری، کشتی، جنگ خروس و سایر ورزش ها و فعالیت های سرگرمی در جشنواره نادام برگزار شد.

بعد از بازگشت به سرزمین مادری بود که قبیله تورهوت اساسا در شین جیانگ، مغولستان داخلی و چینگ‌هایی ساکن شدند و در کنار مردم محلی تمامی گروه های قومی، مشغول کشاورزی و مرتع داری گشتند و به دفاع در برابر دشمنان قدرتمند خارجی پرداختند؛ آنها سهم مهمی در توسعه و ثبات مرزهای شمال غربی چین و حفظ و تحکیم و ارتقاء وحدت ملی ایفا کردند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: