پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
در جلسه ای صورت گرفت؛
جلسه شورای معارف سیما همزمان با دهه آخر ماه محرم و در آستانه اربعین حسینی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ همزمان با دهه آخر ماه محرم و در آستانه اربعین حسینی جلسه شورای معارف سیما یکشنبه هفتم شهریور با حضور حجت‌الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین، حجت الاسلام گنابادی نژاد معاون تبلیغات آستان قدس رضوی، جواد شیخ اکبری دبیر شورای معارف سیما و نمایندگان شورای معارف در شبکه های سیما به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.
بنابراین گزارش، جواد شیخ اکبری؛ دبیر شورای معارف سیما در این جلسه ضمن تشکر از تلاش های مجاهدانه مدیران و برنامه سازان معارفی سیما در دهه اول محرم گفت: بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما ویژه برنامه های محرمی سیما حدود 53 درصد مخاطب داشته اند.

شیخ اکبری همچنین با اشاره به دو مناسبت مهم پیش رو اربعین حسینی و دهه آخر صفر و ادامه شرایط کرونا گفت: ضرورت دارد سیما شرایطی را فراهم نماید که مردم ضمن استفاده از برنامه های معرفت افزا در حال و هوای مسیر راهپیمایی اربعین و همچنین حرم های مطهر ائمه علیهم السلام در این ایام قرار گیرند.
حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین نیز در این جلسه با تاکید بر این که جریان سازی اربعین را رسانه ملی انجام داده است افزود: اگر قرار است اربعین جهانی شود باید زبان و ادبیات اربعین را به کار بگیریم و روایت همسان از اربعین داشته باشیم. بحث رسانه ای اربعین را بایستی به رسانه ملی واگذار کنیم. همچنین معرفت افزایی را در فضای اربعین به کمک رسانه می توان نهادینه کرد.

وی خاطر نشان کرد: امسال ۵۰۰ موکب ایرانی در اربعین حضور خواهند داشت و شعار امسال اربعین  "الحسین سفینه النجاه" است.
حجت الاسلام گنابادی نژاد، معاون تبلیغات آستان قدس رضوی نیز در این جلسه به تشریح برنامه های آستان مقدس علی بن موسی الرضا(علیه السلام) برای دهه آخر ماه صفر و اربعین حسینی پرداخت.
در ادامه این جلسه، حجت الاسلام روح‌الله حریزاوی، قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: باید از محدودیت های ایجاد شده به عنوان فرصت استفاده کنیم و فضا را به سمت معارف اربعین ببریم و معارف اربعین به عنوان امتداد عاشورا با ابزار رسانه در جامعه نهادینه شود.
همچنین در این جلسه نمایندگان شورای معارف شبکه های سیما نقطه نظرات خود را در خصوص ویژه برنامه های اربعین و دهه آخر ماه صفر مطرح کردند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: