پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
فرمانده انتظامي استان، گفت: فردي كه با شگرد عضویت در سرمايه‌گذاري دربورس های خارج از كشور اقدام به كلاهبرداري 100 ميليارد ريالي كرده بود،دستگير شد.

گیتی آنلاین- سردار "رهام‌بخش حبيبي" در این خصوص بيان كرد: تعدادي از شهروندان با مرجوعه قضائي به پليس فتا مراجعه و اظهار داشتند كه به دليل سرمایه گذاری در بورس های خارجی (فارکس) مورد كلاهبرداري قرار گرفته‌اند كه رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وي افزود: در بررسی‌های تخصصي مشخص شد مال باختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت‌های بورس خارجی معرفی کرده بود با پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بورس آشنا و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت و پس از مدتي حساب آنان مسدود و مبلغ 100 ميليارد ريال از آنان كلاهبرداري شده است.

فرمانده انتظامي استان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از چند ماه كار فني و اطلاعاتي موفق شدند، متهم را در يكي از محله‌هاي شيراز شناسايي و وي را در مخفيگاهش دستگير كنند.

سردار حبيبي با بيان اينكه تاكنون بيش از 90 نفر شاكي به پليس فتا مراجعه كرده‌اند، عنوان داشت: متهم در تحقیقات اوليه به كلاهبرداري 100 ميليارد ريالي از شهروندان به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس خارجي اقرار كرد.

اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينكه كلاهبردار 35 ساله پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبر قبل از ورود به هرگونه سرمایه‌گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغوا کننده در حوزه سرمایه‌گذاری هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌‌ها ارائه می‌شود قرار نگیرند.

وي خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روز آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره 096380 با كارشناسان در میان بگذارند.#

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: