پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: پنج طرح در مجموع با اعتبار بالغ بر 43 هزار و 274 میلیون ریال همزمان با هفته دولت در این شهرستان جوین افتتاح خواهد شد.
 به گزارش گیتی آنلاین، علی اکبر قارزی اظهار کرد: در سال جاری با هماهنگی های بعمل آمده نیز تعداد پنج طرح در قالب طرح های گلخانه سبزی و صیفی و انتقال آب و آبیاری تحت فشار و تعداد دو گوسفندداری در مجموع با اعتبار 43 هزار و 274 میلیون ریال آماده افتتاح در این هفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه مجهز سازی سیستم های آبیاری در مزارع نیز مهمترین طرح ها نیز محسوب می شود از کشاورزان خواست نسبت به نوسازی سیستم های آبیاری مزارع خود اقدام و از تسهیلات دولتی نیز استفاده کنند.

قارزی در ادامه توضیح داد: این در حالی است که شهرستان جوین دارای 380 حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق ، 72 رشته قنات و 6 دهنه چشمه و یک سد خاکی است.

وی بیان کرد: در محموع آب استحصال شده از این منابع حدود 10 هزار و 500 لیتر بر ثانیه است.

قارزی خاطرنشان کرد: توسعه سيستم هاي نوين آبياري از مهمترين راه هاي مقابله با بحران كم آبي، پيشگيري از كاهش ذخيره منابع آب هاي زيرزميني و افزايش كمي و كيفي محصولات كشاورزي است.

لازم به ذکر است این پنج پروژه موجب اشتغال برای ۱۹ نفر به طور مستقیم شده است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: