پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت نیشابور گفت: سهمیه واکسن دریافتی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور نسبت به جمعیت قابل قبول است.
عصمت تقی آبادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، اظهار کرد: گروه هدف واکسن در نیشابور ۳۶۶ هزار نفر هستند که حدود ۱۸۰ هزار نفر حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده اند.
معاون بهداشت ورئیس مرکز بهداشت نیشابور، ادامه داد: ۳۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال حداقل یک دز واکسن را دریافت نموده و ۸۴ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال واکسینه کامل شده اند.
وی با بیان این که بر اساس جمعیت گروه هدف توزیع واکسن بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام می شود، تاکید کرد: سهمیه دریافتی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور نسبت به جمعیت قابل قبول است.
وی در ادامه توضیحاتش افزود: همانند دیگر نقاط کشور هر ۳ روز یک بار ۱۰ هزار دز واکسن به نیشابور می آید. اما با توجه به استقبال شهروندان از تزریق واکسن، همکاران ما در پایگاه های واکسیناسیون مجبور به تزریق سهمیه ۲ یا ۳ روز در یک روز می شوند. به طوری که از ۱۰ هزار دز واکسنی که برای مصرف ۳ روز به نیشابور می آید. ۸ هزار دز در همان روز اول تزریق می شود. از این رو  پایگاه های واکسیناسیون در برخی از روزها با حداقل نیرو و جهت تزریق یک یا ۲ نوع واکسن فعال هستند.
معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت نیشابور با اشاره به این که در نیشابور ۵ مرکز تجمیعی واکسیناسیون و ۴۵ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستند، تصریح کرد:  اوضاع واکسن در سطح کشور با کمبود مواجه است. اما این کمبود در نیشابور به علت اتمام ۹۰ درصد واکسن دریافتی در همان روز بیشتر احساس می شود. متاسفانه مردم دوست دارند،اذیت شده و در صف منتظر بمانند.
وی گفت: یکی دیگر از مشکلات پایگاه های واکسیناسیون نیشابور ، مطالبه شهروندان برای تزریق نوع خاصی از واکسن است که به علت عدم واردات به کشور با کمبود آن واکسن خاص روبرو هستیم‌.
تقی آبادی تاکید کرد: از شهروندان خواهش می کنیم با پیامک نوبت دهی برای دریافت واکسن به پایگاه ها مراجعه کرده و از تجمیع و ازدحام در پایگاه ها بپرهیزند. و در زمان اعلام نوبت واکسن هم اولین واکسن موجود را تزریق کنند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: