پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر گفت: اگرچه بیش از 1.5 سال از شیوع ویروس کرونا می ‎گذرد اما حدود دو ماه گذشته موضوع استمهال وام‎های کرونایی اعلام شده و اکنون مصوبات آن به دست ما رسیده است.
محمدرضا ملکی در گفت و با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، افزود: اگرچه مصوباتی برای استمهال وام های کرونا اعلام شده اما همان هم به خاطرشرایط بسیار فراوان و سختی که دارد شامل هیچ کدام از کسبه و صنوف نمی شود.
وی در ادامه با بیان اینکه از اسفندماه سال 98 که سایه شوم کرونا بر کشور حکم‎ فرما شد اقدامات لازم انجام گردید، از آسیب دیدن 14 رسته شغلی در شهرستان خبر داد و بیان کرد: متاسفانه تالارها، رستوران‌ها، کافی شاپ‎ها و مشاغل گروه 3 و 4 بشترین ضرر را از کرونا متحمل شدند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر عنوان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا هشت هزار واحد صنفی در شهرستان متضرر وبرخی تعطیلی دائم شدند.
وی با اشاره به اینکه اگرچه برخی از صنوف محدودیت ساعتی داشتند اما در مجموع همه کسبه متضرر شدند؛ گفت: هرچند در این مدت یکی از دغدغه های اصلی ما رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی صنوف بوده و در همین راستا سامانه‌ای برای ارائه تسهیلات به اصناف راه‎اندازی گردید اما به خاطر مبلغ کم تسهیلات از 8 هزار واحد صنفی تعداد بسیار اندکی ثبت نام کردند و از تسهیلات بهره مند شدند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر با اعلام اینکه در این مدت 6 هزار نفر از نظر درآمدی و حقوق متضرر شدند و بسیاری تغییر شغل دادند، اظهار داشت: هرچند 85 تا 90 درصد صنوف همکاری لازم را در دوران کرونا داشتند و برای حفظ سلامت جامعه ضررهایی را متحمل شدند اما آن‌گونه که باید از آنها حمایت نشد.
وی با بیان اینکه 60 درصد واحدهای صنفی مستاجر هستند و انتظار حمایت مالی دارند، گفت: لازم بود کسبه حمایت بیشتری شوند.
ملکی تصریح کرد: کسبه برای معافیت‌های مالیاتی، بیمه‌ای، قبوض آب و برق و گاز و موضوعات کارگری نیاز به حمایت بیشتری دارند اگرچه چک هایشان برگشت خورد و به محاکم قضایی معرفی شدند اما پشتیبانی کمتری شدند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:جواد افتخاری-خبرنگار خراسان رضوی کاشمر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: