پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دیپلماسی فعال خارجی را هدف مشترک مجلس و دولت سیزدهم عنوان کرد.
ابراهیم عزیزی با تشریح اهداف سفر عراق و شرکت در کنفرانس بغداد گفت : رویکرد جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه‌ای و بین المللی دیپلماسی فعال سیاسی است که در کنفرانس بغداد نیز این رویکرد دنبال شد.

او افزود: کشور‌های حاضر در کنفرانس بغداد نیز بر نقش تاثیر گذار ایران بر معادلات منطقه و جهان تاکید کرده و خواستار استحکام روابط کشور‌ها در تمام زمینه‌ها بودند.

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار‌های هیات ایرانی با رییس جمهور و نخست وزیر عراق نیز گفت: در این دیدار‌ها بر حل مشکلات و موانع به ویژه در حوزه اقتصادی تاکید شد و دو کشور نیز خواهان این موضوع در همه زمینه‌ها بودند.

عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد دولت جدید در عمق بخشی به دیپلماسی فعال و در تراز اندیشه‌های انقلاب اسلامی، امروز بهترین شرایط برای تعاملات عالی با کشور‌های منطقه و جهان فراهم شده است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیاست خارجی ما بر حفظ منافع ملی و عزت و احترام متقابل استوار شده لذا هر کشوری عزت ملت ایران را حفظ کند، می‌تواند در تعاملات مورد توجه قرار گیرد.

عزیزی تصریح کرد: تاکید ما در این سفر حل مشکلات منطقه توسط کشور‌های منطقه بود که این مسئله نیز مورد پذیرش کشور‌های دیگر نیز بود.

نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توسعه و عمق بخشی به دیپلماسی فعال اقتصادی را از دیگر نکات کنفرانس بغداد عنوان کرد و گفت: این توسعه مورد تاکید مجلس یازدهم است و دولت نیز عزمی جدی در این رابطه دارد.

به گفته او افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی میان کشور‌های منطقه موجب رونق، رفاه و آسایش مردم نیز خواهد شد .

کنفرانس بغداد چندی پیش با حضور مقامات ارشد کشور‌های ایران، عراق، عربستان، امارات، مصر و فرانسه به منظور بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و تحولات منطقه برگزار شد که هیات ایرانی نیز به سرپرستی حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست حاضر شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: