پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۵
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز از جان باختن ۲۱ استان فارسی دیگر بر اثر ابتلا به این بیماری خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: با افزوده شدن این تعداد، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری در استان تا امروز، به ۶ هزار و ۲۴۶ نفر رسید.

او با اعلام بستری ۳۶۲ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته؛ مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را سه هزار و ۹۶۶نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۷۶ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

به گفته دکتر همتی از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۵۹ هزار و ۷۷تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۱ هزار و ۳۴۷بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۴ هزار و ۴۹۳مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۴۰۱بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۱۶ هزار و ۷۴۸بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۶۵ هزار و ۹۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

تزریق بیش از یک میلیون و ۶۴۷هزار دوز واکسن کرونا در فارس

او با اعلام اینکه تا کنون بیش از یک میلیون و ۶۴۷ هزار دوز واکسن کرونا به مردم استان تزریق شده است، اضافه کرد: با دریافت محموله جدید واکسن کرونا از وزارت بهداشت، از امروز فعالیت مراکز واکسیناسیون و روند تزریق با شدت و قوت ادامه می‌یابد.

دکتر همتی از افرادی که موعد واکسن آنان فرا رسیده و پیامک نوبت دهی دریافت کرده اند، خواست تا به مراکز معرفی شده در پیامک مراجعه کرده و به سرعت واکسن کرونا را دریافت کنند تا هرچه سریع‌تر بتوانیم به ایمنی عمومی در سطح جامعه دسترسی پیدا کنیم.

او با تاکید بر اینکه تمامی افراد جامعه، چه افرادی که واکسن دریافت کرده یا هنوز دریافت نکرده اند، باید اصول بهداشتی را رعایت کنند، ابراز امیدواری کرد تا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و شتاب بیشتر روند انجام واکسیناسیون، رفته رفته ایمنی جامعه افزایش یافته و شاهد کاهش آمار ابتلا، بستری و مرگ ناشی از کرونا باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادامه داد: مردم استان فارس می‌توانند برای اطلاع دقیق نسبت به مکان‌های واکسیناسیون، به پایگاه اینترنتی https://covidvaccine.sums.ac.ir به عنوان تنها مرجع رسمی واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ در فارس مراجعه کنند و از زمان و مکان دقیق مراکز واکسیناسیون اطلاع یابند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: