پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس: تا پایان امسال ۵۵۴ سامانه برق خورشیدی دیگر به عشایر فارس تحویل داده می‌شود.

خسروی گفت:از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۹۶ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر در محدوده ۲۶ شهرستان تحت مدیریت توزیع برق استان فارس تحویل شده و ۵۵۴ دستگاه دیگر از این سامانه‌ها نیز تا پایان سال، تحویل خانوار‌های عشایر غیور فارس خواهدشد.


وی افزود: اکنون همه روستا‌های بالای ۱۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و قصد داریم عشایر را نیز از این نعمت بهره‌مند کنیم.


خسروی اعتبار هزینه شده برای سامانه تحویل شده را بیش از۱۸۹ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: به طور تقریبی ۹۰ درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و ۱۰درصد توسط خانوار متقاضی عشایری تامین شده است.
این مقام مسئول، یادآور شد: در این طرح هر خانوارعشایر با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خاطرنشان کرد: مراحل نیازسنجی، طراحی، الگوی ساخت و تعیین مشخصات فنی این سامانه تحت نظارت و راهبری دفتر برق روستایی شرکت توانیر و توسط کارشناسان و متخصصان این شرکت انجام شده است.
خسروی، آثار محیط زیستی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: امید است با گسترش استفاده از انرژی‌های نو، شاهدکاهش آثار مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی، تخریب جنگل‌ها و مراتع باشیم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: