پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
بعد از ظهر روز 29 آگوست برابر با 7 شهریور ماه بود که «زمارای»، شهروند 40 کابلی از محل کارش به خانه برگشت و خودروی خود را وارد حیاط منزلش کرد؛ پسرش «فالزاد» به او گفت که می خواهد پارک کردن ماشین را تمرین کند بنابراین این شهروند کابلی نیز چند کودک را با خود سوار ماشین کرد؛ در این لحظه بود که بمبی از یک پهپاد آمریکایی از آسمان روی این ماشین فرود آمد و صاحب این خودرو همراه با چندین کودک در جا کشته شدند.

وقتی آمریکا کودک 2 ساله را تروریست می نامد تا جنایاتش در افغانستان را توجیه کند_fororder_1000

چند ساعت بعد بود که «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که پهپادهای آمریکایی یک خودرو را در همان روز هدف حمله هوایی قرار داده اند؛ این سخنگو در ادامه بمباران این خودرو را به تهدید داعش افغانستان ربط داد و اعلام کرد که دومین انفجار بزرگ بعد از حمله هوایی به این خودرو نشان داد که این ماشین در حال حمل حجم زیادی مواد منفجره بوده است.

وقتی آمریکا کودک 2 ساله را تروریست می نامد تا جنایاتش در افغانستان را توجیه کند_fororder_1000 (1)

«موساوو» همسایه زامارای شهروند کابلی به خبرنگاران گفت که هنگام وقوع انفجار، بیرون در خانه زامارای ایستاده بود که یک صدای بلند را شنید و در جا بیهوش شد و بعد از چند لحظه که به هوش آمد، فهمید که خودروی زامارای تکه تکه شده است.

موساوو ضمن اشاره به اینکه تماشای این صحنه برای او قابل تحمل نبود، می گوید: «وحشتناک است! این افراد طوری بمباران شدند که به هیچ وجه قابل تشخیص نبودند. زامارای و تعدادی از فرزندانش مقابل چشمان من کشته شدند. این کودکان چند دقیقه پیش زنده و مشغول بازی بودند. چرا باید این اتفاق بیفتد؟»

مووساو با عصابنیت می گوید: «فالزاد، ضمیر، فیصل، سومیا و عیا؛ کوچک ترین آنها فقط دو سال سن داشت و بزرگ ترین آنها 15 ساله بود. چطور این کودکان می توانند عضو سازمان تروریستی داعش باشند؟ چه کسی باور می کند که یک کودک دو ساله که حتی نمی تواند صحبت کند، عضو داعش باشد؟ آمریکایی ها در حال فریب جهان هستند. آمریکایی ها چه مدرکی دارند؟ من 20 سال زامارای را می شناختم. او اصلا تروریست نبود. این کودکان قربانیان جنگی هستند که آمریکا اصطلاحا علیه تروریسم به راه انداخته است. این جنگ آمریکا افراد بی گناه بیشتری را در آینده خواهد کشت.»

وقتی آمریکا کودک 2 ساله را تروریست می نامد تا جنایاتش در افغانستان را توجیه کند_fororder_1000 (3)

«حمیدی» برادر جوان تر زامارای نفرت خود را از جنگ تحت هدایت آمریکا علیه به اصطلاح تروریسم در افغانستان مخفی نمی کند و می گوید ارتش آمریکا پروسه تهاجم به افغانستان را با کشتار افغان ها آغاز کرده است و در مرحله پایانی عقب نشینی اش از افغانستان، با بی رحمی و وحشگیری غیرنظامیان بی گناه و از جمله کودکان را کشت.

وقتی آمریکا کودک 2 ساله را تروریست می نامد تا جنایاتش در افغانستان را توجیه کند_fororder_1000 (2)

حمیدی می گوید: «این قطعا حمله تروریستی به خانواده ماست. این حمله 10 نفر از اعضای خانواده ما از جمله دختر دو ساله من را کشت در حالیکه همه ما شهروندان عادی هستیم. آمریکایی ها برادر من را به عضویت داعش متهم کردند درحالیکه بدنبال بهانه تراشی برای جنایتی هستند که مرتکب شده اند.»

حمیدی در رابطه با ادعای ارتش آمریکا مبنی بر اینکه ماشین هدف گرفته شده توسط پهپاد آمریکا حاوی مقدار بسیار زیادی مواد منفجره بوده است،‌ گفت: «به جز ماشین هدف گرفته شده که تکه تکه شده است، یک ماشین دیگر نیز در حیاط بود که خسارت دید اما خسارتی به خانه نرسید. اگر ارتش آمریکا راست می گوید که مواد منفجره زیادی در ماشین ها بوده است، چطور ممکن است این اتفاق افتاده باشد (و خانه خسارت ندیده باشد)؟»

وقتی آمریکا کودک 2 ساله را تروریست می نامد تا جنایاتش در افغانستان را توجیه کند_fororder_1000 (4)

حمیدی گفت: «ارتش آمریکا از پهپاد برای کشتار 10 نفر از جمله کودکان به بهانه مقابله با داعش استفاده کرد و جنایات غیر انسانی و وحشیانه ای مرتکب شد. من خواهان عدالتم و امیدوارم که کشورهای صلح دوست و سازمان های بین المللی مربوطه بتوانند به ما در رسیدن به عدالت کمک کنند. آیا این سازمان ها می توانند جنایتکارانی که بستگان من را کشتند، محاکمه کنند؟»

 

 

 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: