پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
Latifi
مدیر عامل شرکت توضیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توضیع 458پنل خورشیدی ویژه عشایر در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت
توزیع 458 پنل خورشیدی ویژه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع 458 پنل خورشیدی ویژه عشایر این استان خبر داد و گفت: 139 دستگاه پنل خورشیدی با اعتبار بیش از یک میلیارد و 360 میلیون ریال بین خانوارهای عشایری شهرستان‌های گچساران و باشت در این استان هم اکنون در حال توزیع شدن است.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آن لاین..............، "جمال معتمدی زاده" به خبرنگاران در یاسوج گفت: هر پنل خورشیدی با دارا بودن توان تولید ۱۰۰ وات برق، قابلیت روشنایی و شارژ گوشی همراه و چراغ قوه را دارد.

وی قیمت هر دستگاه پنل خورشیدی 100 واتی را بیش از 100 میلیون ریال عنوان کرد که حدود 10 میلیون ریال آن را عشایر و مابقی را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از توزیع 458 دستگاه پنل خورشیدی در سیاه چادرهای عشایری این استان در سه ماهه اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار پنل خورشیدی دیگر نیز بزودی در بین عشایر استان توزیع می‌شود.

معتمدی زاده، اعتبار هزینه شده برای خرید یک هزار پنل خورشیدی را بیش از 100 میلیارد ریال ذکر و از عشایر استان خواست برای ثبت نام دریافت پنل خورشیدی به  ادارات  امور عشایر شهرستان‌های مربوطه خود مراجعه کنند.

وی وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهمترین مزایای این پنل‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: این مزیت به مصرف کننده کمک می‌کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل مسافت زیاد سکونتگاه‌های عشایری از خطوط انتقال برق، سخت‌گذری، ساکن نبودن عشایر و پراکندگی سیاه چادرها و یا منازل عشایری، امکان برق‌رسانی برای مناطق عشایری غیرممکن بود که بر همین اساس از ابتدای اردیبهشت امسال تاکنون، پنل‌های خورشیدی که نیاز عشایر استان را رفع می‌کند بین آنها توزیع شده و برخی دیگر در حال توزیع شدن است.

به گزارش ......، ۷۰ هزار نفر در قالب بیش از ۱۱ هزار و ۱۲۰ خانوار از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد عشایر هستند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: