پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اصحاب رسانه،
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: ۳۲ هزار و ۱۹ نفر در شرکت‌های تعاونی استان مشغول فعالیت هستند که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز سعی کرده در تحقق اهداف و برنامه‌های این شرکت‌ها کمک کار و یاریگر آن‌ها باشد.
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین از ارومیه،  ابوالفضل عبادی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه یک هزار و ۸۸۸ تعاونی فعال در دو بخش تولید و توزیع در استان در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: ۷۷ هزار و ۹۷۹ نفر عضو در این تعاونی‌ها در حال فعالیت هستند. 

وی افزود: ۳۲ هزار و ۱۹ نفر در شرکت‌های تعاونی استان مشغول فعالیت هستند که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز سعی کرده در تحقق اهداف و برنامه‌های این شرکت‌ها کمک کار و یاریگر آن‌ها باشد. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: همچنین سهم بخش تعاون در اقتصاد استان، پنج درصد است که ۲۰ درصد کمتر از هدف‌گذاری برنامه ششم توسعه به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه، طی سال گذشته ۶۵ تعاونی در آذربایجان‌غربی تشکیل شده است، گفت: هدف‌گذاری این بخش طی سال جاری در استان نیز ۵۲ تعاونی بوده که از ابتدای امسال تاکنون، ۲۹ تعاونی تشکیل یافته است    که این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

عبادی تصریح کرد: امسال سهمیه تسهیلات کرونایی استان ۵۹۱ میلیارد تومان بود که از این میزان ۱۹۷ میلیارد تومان به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا اختصاص یافته است. 
وی عدم استقبال کارفرمایان از سهیلات کرونایی را درصد بالای سود بانکی و  مدت کم بازپرداخت تسهیلات کرونایی دانست و گفت: به هیمن دلیل تنها ۳۳ درصد این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: همچنین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعاونی‌های سطح استان مبلغ ۵۸۲ میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص داده است. 

وی بیان کرد: سال گذشته این اداره‌کل به ۶ تعاونی که توسط بانوان سرپرست خانوار اداره می‌شود مبلغ ۴۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تخصیص داده است که امسال با تخصیص بودجه این رقم افزایش خواهد داشت.

عبادی عنوان کرد: از دیگر اقدامات این اداره‌ کل راه‌اندازی تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی در راستای توسعه سهم بخش تعاون هدف‌گذاری است که تاکنون در چالدران راه‌اندازی شده است.
وی عنوان کرد: در شهرستان‌هایی نظیر ارومیه، شاهین‌دژ، میاندوآب و نقده نیز در این راستای اقداماتی صورت گرفته است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: