پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
یک گروه بدنام ضد چین در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ چین به نام «اتحاد هنگ کنگ در حمایت از جنبش دموکراتیک میهن پرستانه چین»، روز یکشنبه برابر با 5 سپتامبر/14 شهریور ماه آخرین مقاومت را از خود نشان داد.

این سازمان ضد چین در مخالفت آشکار با حاکمیت قانون، از پیروی از درخواست های پلیس برای ارائه اطلاعات مربوطه خودداری کرد و به اقدامات خود برای حمله به تلاش های هنگ کنگ در مسیر حفاظت از امنیت ملی ادامه داد تا افکار عمومی را مسموم کند؛ با این وجود، ترفندهای سیاسی این نهاد ضد چینی محکوم به شکست و آنچه اجتناب ناپذیر است، فروپاشی گروه های ضد چین در هنگ کنگ است و همانطور که دفتر اطلاعات دولت مرکزی در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ نیز روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد، انحلال گروه های ضد چین به یک واقعیت سیاسی تبدیل شده است.

قانون امنیت ملی و استیصال و نابودی اجتناب ناپذیر نیروهای ضد چین در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ_fororder_61355f62a310efa1e3baad63

این گروه ضد چین به اظهار نظر درباره براندازی قدرت دولتی و تحریک نفرت علیه دولت مرکزی مشتاق بوده است و حتی بعد از اجرایی شدن قانون امنیت ملی در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ، همچنان در ترغیب به اصطلاح براندازی قدرت دولت پافشاری می کند.

طبق گزارش های منتشر شده، این سازمان و اعضای کلیدی آن به عنوان عوامل نیروهای خارجی عمل کرده و برای انجام ماموریت های سیاسی در هنگ کنگ بودجه و کمک های مالی خارجی دریافت کرده اند.

پلیس هنگ کنگ با استناد به ماده 43 قانون امنیت ملی، از این گروه ضد چین خواسته است تا مطالب مربوطه را ارائه دهد ولی با این وجود، این سازمان ضد چین در بیانیه روز گذشته خود، اقدامات مشروع اجرای قانون (پلیس) را بی اعتبار و آن را سوء استفاده از قدرت و درخواست هایی نامعقول تلقی کرد.

این سازمان ضد چین در طول 30 سال گذشته، در فعالیت های ضد چین در هنگ کنگ به اسم دموکراسی مشارکت داشته و هیچ گاه از تحریک نفرت علیه کشور و حزب حاکم آن و به چالش کشیدن خطوط قرمز امنیت ملی چین دست برنداشته و تلاش های خود برای برگزاری تظاهرات و تجمعات غیر قانونی و تحریک درگیری های خشونت آمیز در طول دو سال گذشته را تشدید کرده است.

بدتر از همه اینکه، این سازمان ضد چین آشکارا با سازمان های خارجی برای مداخله در امور هنگ کنگ لابی کرد و از آمریکا خواست تا تحریم هایی را علیه هنگ کنگ وضع کند و بدنبال انقلاب رنگی در هنگ کنگ بود؛ این در حالیست که فعالیت های این گروه ضد چین به طرز جدی به منافع اساسی ملت چین و هنگ کنگ آسیب رسانده است.

از زمان اجرایی شدن قانون امنیت ملی، بسیاری از سازمان های مشابه ضد چین در اتحاد با نیروهای ضد چین خارجی منحل شده اند و هنگ کنگ دیگر یک شهر بی دفاع در مواجه با مداخله خارجی ها محسوب نمی شود.

در حال حاضر درخواست مشترک بیش از 7 میلیون نفر از ساکنان هنگ کنگ مقابله با نیروهای ضد چین طبق قانون و حفاظت از امنیت و صلح و ثبات هنگ کنگ است.

همزمان با بازگشت هنگ کنگ از آشوب ها به سمت ثبات، دیگر فضایی برای هیچ سازمانی جهت به خطر انداختن امنیت ملی وجود ندارد.

پایان گروه های ضد چین نه تنها یک روند تاریخی اجتناب ناپذیر محسوب می شود بلکه درخواست مردم هنگ کنگ نیز پایان وجود این نهادهای ضد چین است.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: