پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
Latifi
پرویز یزدان پناه در جمع خبرنگاران اظهار داشت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار کرونایی باشرایط سنی ۳۰ تا ۶۰ سال در سطح استان فوت کرده اند تا شمار قربانیان به ۸۹۸ نفر برسد

پرویز یزدان‌پناه عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 10 بیمار کرونایی با شرایط سنی 30 تا 60 سال در سطح استان فوت کرده تا شمار قربانیان این بیماری به 898 نفر برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: هم اکنون 483 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری بوده که 233 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 35 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 64 هزار و 580 نفر تاکنون بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان‌پناه عنوان کرد: 782 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهد‌شت حدود ٣٩ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: همچنین از 544 نمونه رپید تست 18 درصد موارد مثبت که اکثر آنان در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد و دنا هستند.

یزدان‌پناه ابراز داشت: از مردم خواهش می‌کنیم که رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را جدی گرفته و در تجمعات و دورهمی ها شرکت نکنند و از حضور در مکان‌های شلوغ و پرخطر خودداری و در صورت داشتن هر گونه علایم بیماریهای ویروسی به مراکز ١٦ ساعته مراجعه کنند.

وی افزود: در صورت مثبت بودن تست کرونا محل قرنطینه را ترک نکرده و ارتباط تلفنی روزانه خود را با مرکز بهداشت حفظ کرده و همچنین در صورت فراخوان جهت تزریق واکسن، در موعد مقرر واکسن خود را تزریق تا احتمال مرگ و حالت شدید بیماری کاهش یابد.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: امیدواریم شرایطی ایجاد شود که واکسیناسیون افراد مسن و کسانی‌که بیماری‌های زمینه‌ای دارند تکمیل شود تا شاهد پیک‌های بعدی در کشور و استان نباشیم.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: