پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
معاون استاندار یزد:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: شهرستان تفت با بیش از ۹۰ درصد تزریق واکسیناسیون، رتبه نخست در بین شهرستان‌های استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا احمد ترحمی شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش بهاباد افزود: پایین‌ترین رتبه مربوط به شهرستان بهاباد با ۶۰ درصد تزریق واکسن می‌باشد که امیدواریم با تهیه و تامین واکسن مورد نیازشهرستان، آمار بهاباد رو به افزایش باشد .

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونای استان یزد با بیان اینکه استان یزد جزو استان‌های برتر در تزریق واکسن جامعه هدف است گفت : ۱۴ مرکز تجمیعی در استان کار انجام واکسیناسیون کرونا را به عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه شاهد شیب نزولی کرونا در استان یزد هستیم اظهار داشت: واکسن‌های وارداتی و داخلی برای نیاز استان به اندازه کافی تامین شده است که از مردم می‌خواهیم بدون هیچ دغدغه‌ای در تزریق واکسن اقدام کنند.

ترحمی با بیان اینکه اولویت اول کشور در مهار ویروس کرونا، تکمیل چرخه واکسیناسیون کرونا، پرهیز از تجمعات، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی است افزود: ظرفیت واکسیناسیون در استان، روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دز است.

وی با اشاره به اینکه برخی از مراکز تجمیعی واکسن به صورت دو شیفت درخدمت همشهریان و مردم هستند گفت : گروه سنی وشغلی اعلام شده از سوی ستاد کرونا جهت تزریق واکسن کرونا به مراکز تجمیعی مراجعه کنند .

وی به بازگشایی مدارس در مهرماه اشاره کرد و گفت : حضوری یا غیرحضوری بازگشایی مدرسه‌ها بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله و پیشگیری کرونا و اجرای کامل واکسیناسیون فرهنگیان علیه کووید ۱۹ در استان دارد.

معاون استاندار یزد در پایان گفت: این اطمینان خاطر رابه خانواده‌های دانش آموزان می‌دهیم که به محض بازگشایی مدارس از اول مهرماه تمام تمهیدات بهداشتی و مراقبتی لازم برای دانش آموزان در کلیه مدارس انجام می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی برای حضوردانش آموزان وخانواده‌شان وجود ندارد ودانش آموزان درنهایت سلامت کامل به مدرسه می‌روند.

فرماندار بهاباد هم دراین نشست تقویت آموزش و پرورش را برای نظام اسلامی و دولت مهم برشمرد و با بیان اینکه اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان، اطمینان خانواده‌ها برای آموزش حضوری با حفظ سلامت کامل حاصل شود.

محمد مهدی خانی زاده بهابادی از مشارکت در تعلیم و تربیت به عنوان یکی از اهداف مهم تشکیل شوراهای آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: آموزش و پرورش وظیفه و رسالت حساس و مهمی در جامعه دارد و همه باید به این نهاد در پیشبرد امور کمک کنند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: