پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
بهره برداری از پروژه بزرگ گلخانه روستای هلالی با حضور معاون استاندار و فرماندار مشهد مقدس ،مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران و مسئولان شهرستان مشهد انجام شد.
به گزارش گیتی آنلاین، در آغاز بهره برداری از این گلخانه فرماندار شهرستان مشهد ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت : افتتاح ۱۶۲پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال توسط ۱۶ نهاد اجرایی در مشهد مقدس صورت پذیرفت.

سید محمد رضا هاشمی اظهار کرد :سهم جهاد کشاورزی شهرستان مشهد مجموعا ۱۵پروژه و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰میلیارد ریال بوده است .

وی افزود :گلخانه ای که هم اکنون افتتاح شده در مجموع اعتباری بالغ بر ۴۰میلیارد ریال هزینه در برداشته و زمینه اشتغال برای بیش از ۱۵نفر  را بصورت مستقیم مهیا کرده است.
 
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد نیز بیان کرد: هدف از افتتاح و بهره برداری گلخانه روستای هلالی افزایش سطح زیرکشت آن با توجه به شرایط اقلیمی خاص شهرستان مشهد و بکارگیری روش های نوین هیدروپونیک در بهره برداری مطلوب از صنعت گل وگیاه و رونق بازار اقتصادی و تجاری آن در مناسبت های مختلف سال است.

سعید خوش قامت سطح زیر کشت گل شاخه بریده در خراسان رضوی را بیش از 30 هکتار اعلام کرد و گفت: در مجموع بیش از 80میلیون گل شاخه بریده در استان تولید و وارد بازار می شود که سهم شهرستان مشهد 25 میلیون گل شاخه بریده است.

وی ادامه داد: که از این تعداد ۹۰درصد در بازارهای داخلی استفاده و ۱۰درصد به بازارهای خارجی صادر می شود.

خوش قامت بیان کرد: در راستای حمایت از صنعت پرورش گل و گیاه تسهیلات لازم در قالب گلخانه های بزرگ و کوچک مقیاس با توجه به نوع سازه و سطح زیر کشت در اختیار بهره بردارن و تولید کنندگان صنعت گل و گیاه قرار می گیرد.

وی به جایگاه مناسب صنعت گل و گیاه شهرستان مشهد و لزوم استفاده از روش های نوین آبیاری و صرفه جویی پنجاه درصدی با روش هیدروپونیک با توجه به شرایط اقلیمی ویژه تاکید کرد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: