پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
در جریان آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و در مسیر تعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان طرح توسعه منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید تا روستاهای منفک شده از قبیل زیباکنار، چونچنان و خشک اسطلخ لشت‌ نشاء دوباره به این منطقه ملحق شوند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیتی آنلاین لشت نشاء رشت به نقل از دیارمیرزا، در جریان آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس و در مسیر تعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان طرح توسعه منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.

براین اساس محدوده فرودگاه رشت، شهرک‌های صنعتی خمیران انزلی و سپیدرود رشت به همراه روستاهایی که تا سال ۹۸ در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار داشتند، به این منطقه ملحق می‌شوند.

در همین راستا اسامی ۲۳ روستایی که دوباره به منطقه آزاد الحاق شده‌اند به شرح زیر است:

سرخشکی، جفرود بالا، پیرعلیده، حاجی بکنده، طالش محله، فشتکه اول، فشتکه دوم، چپرپرد زمان، امیر بکنده، باغ امیرکنده، امین آباد، بلسکله امام جمعه بالا، بلسکله امام جمعه پایین، چاپارخانه، چپرپرد پایین، چوکده، چونچنان، خشک اسطلخ، زیباکنار، فتاتو. کویشاه، گورابجیر صحراء، ولی آباد.

سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا با بیان تصویب طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: خوشبختانه طرح توسعه منطقه آزاد انزلی و الحاق چهار منطقه جدید (شهر صنعتی سفیدرود رشت، فرودگاه رشت، شهرک صنعتی خمیران انزلی و شهرک صنعتی ضیابر صومعه سرا) که با رفع ابهام شورای نگهبان و برطرف شدن ابهامات موجود و  پس از بررسی ابعاد طرح توسعه منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی، شورای نگهبان با این طرح که در گذشته رد شده بود، موافقت کرد.

نماینده مردم صومعه سرا با بیان اینکه مردم چندین روستا در محدوده منطقه آزاد از مزایای این طرح بهرمند خواهند شد افزود: در طرح کنونی ۲۳ روستا به محدوده منطقه آزاد برخواهند گشت.

دلخوش با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس با حفظ نام منطقه آزاد انزلی، محدوده این منطقه به بیش از ۱۰ هزار هکتار افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد:  عصر روز سه‌شنبه و در جریان آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و در مسیر تعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و نمایندگان مجلس طرح توسعه منطقه آزاد انزلی به تصویب رسید.

براین اساس محدوده فرودگاه رشت، شهرک‌های صنعتی ضیابر صومعه‌سرا، خمیران انزلی و سفیدرود رشت به همراه روستاهایی که تا سال ۱۳۹۸ در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار داشتند به این منطقه ملحق می‌شوند.

غلامرضا مرحبا، نماینده مردم آستارا و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به اینکه این طرح با لزوم اجرای ۲ شرط مصوب شد، تصریح کرد: عدم تغییر کاربری اراضی کشاورزی و همچنین لزوم اجرای الزامات زیست محیطی توسط محیط زیست دو شرط اساسی برای تصویب این طرح بود که روز سه‌شنبه به مرحله اجرا درآمد و طبق قانون نیز خروج مناطق روستایی و نظامی از طرح منطقه آزاد باید در دستور کار قرار بگیرد.

البته در پایان شایان ذکر است دنیامالی، نماینده مردم بندر انزلی در یک صفحه اینستاگرامی منتسب به خود در خصوص طرح توسعه منطقه آزاد چنین گفته است: این طرح صرفا روز سه شنبه در کمیسیون مربوطه مطرح شده و هیچ ارزش دیگری ندارد و صرفاً در خصوص این موضوع در کمیسیون مربوطه صحبت شده است! بنابراین هیچ اتفاقی برای توسعه محدوده منطقه آزاد انزلی نیفتاده است!!!
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: