پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در محدوده تحت پوشش این اداره کل در ‌حال احداث است.
گیتی آنلاین-به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری در حاشیه بازدید از روند احداث بزرگراه در مسیرهای زاهدان_بیرجند و زاهدان_زابل اظهار داشت: کل محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل ۷۵۰ کیلومتر است که تاکنون در این مسیرها ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه این اداره کل احداث ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه را در دستور کار ویژه قرار داده است گفت: در حال حاضر با پیگیری های انجام شده سیستان و بلوچستان به کارگاه راه سازی تبدیل شده است بطوری که در تمامی مسیرهای زاهدان_ زابل، زاهدان_ بم، زاهدان_ خاش و همچنین زاهدان_بیرجند احداث بزرگراه با قوت در حال انجام است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد:در برنامه داریم تا پایان سال جاری حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بزرگراه در مسیرهای مختلف استان آماده بهره برداری شود.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع برای برای اتمام ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه در حدود چهار سال آینده در سیستان و بلوچستان نیازمند پنج هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

اکبری با بیان اینکه بزرگراه ها شاهرگ توسعه و پيشرفت هر منطقه محسوب می شوند، گفت: با توجه قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در مسیر ترانزیتی چابهار _میلک احداث بزرگراه ها ضمن تسهیل جابجایی کالا و مسافر در توسعه اقتصادی استان نیز بسیارتاثیر گذار خواهد بود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: