پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد:
‍ نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر خرم آباد با دستور کار بررسی عملکرد سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری با حضور سعید فتوحی شهردار مرکز استان در صحن علنی برگزار شد .
یونس امرایی در آغاز کلام بیان داشت : یک ماه از شروع به کار شورای ششم و مدیریت جدید شهرداری گذشته و البته ما هم انتظار نداریم اتفاق فوق‌العاده‌ای در این مدت کم رخ داده باشد، اما می‌شد کارهای مشخص و متحول کننده ای را برنامه ریزی و بنا گذاشت. 

وکیل خوشنام شهر خرم آباد یادآور شد: در ابتدای شروع به کار شورای اسلامی دور ششم جهت آبادانی ، توسعه عمران و پیشرفت شهر و نظارت بر امور ایجاد شده طرح ها و ایده های مختلفی از جمله: ایجاد سامانه شفافیت، ایجاد درآمد پایدار، سرمایه گذاری بخش خصوصی، ساماندهی نیروهای شهرداری، مبلمان شهری و بسیاری مسائل دیگر ارائه شد ولی متاسفانه همگی به دست فراموشی سپرده شده اند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد با بیان اینکه رویه های حال حاضر در شهرداری ناکارآمد و سنتی است و جوابگوی نیازهای امروز شهر نیست، تاکید کرد: باید اصلاحاتی در رویه ها صورت گیرد و رویه های نوین جایگزین شود تا امیدوار به تحولات اساسی در شهر باشیم.

یونس امرایی در ادامه به ضرورت  بحث شفاف سازی در شورا و شهرداری پرداخت و گفت: لازم است در جهت شفافیت امور، قدم های محکمی برداشته شود، وقتی شفافیت در کارها نباشد قطعاً امکان سوء استفاده هم دور از انتظار نیست؛ شفافیت مانعی برای ایجاد فساد است و متاسفانه دچار فساد هستیم چون حرف ها با عمل یکی نیست. 

  حقوقدان جوان شورای اسلامی شهر خرم آباد داشتن تقوا و خداترسی را  یکی از راه‌های مبارزه با فساد برشمرد و خاطرنشان ساخت:   در هر کاری اگر احساس مسئولیت کردیم فساد را ریشه کن خواهیم کرد در غیر اینصورت شکست خواهیم خورد؛ جهت مقابله و مبارزه با فساد اراده جدی لازم است و نباید از شفافیت هراس داشته باشیم. 

یونس امرایی در فراز پایانی سخنان خود تصریح کرد : مدیران شهری باید در جهت منافع مردم حرکت کنند در غیر این صورت نتیجه آن سلب اعتماد عمومی خواهد شد؛ لذا به عنوان نماینده و وکیل مردم باید غبطه و مصلحت موکلین خود را رعایت کنیم خواسته های آنها را به همان کیفیتی که می‌خواهند پیگیری و اجابت نمائیم نه آنطور که اراده ما می‌خواهد.

خبرنگار: مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: