پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
در غیرمحرمانه مطرح شد:
نماينده مجلس شوراي اسلامي با بیان اینکه هیچ راننده تاکسی در کشور نباید فاقد بیمه تامین اجتماعی باشد، تصریح کرد: به نمایندگی از مجلس قول خواهم داد تا تمام توان خود را برای ارتقاء وضعیت بیمه ای و مسائل معیشتی و رفاهی رانندگان تاکسی دریغ نخواهم کرد.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل ازروابط عمومی برنامه«غیرمحرمانه»، برنامه تلویزیونی غیرمحرمانه با موضوع «مشكلات بيمه اي رانندگان تاكسي» باحضور «علي بابايي كارنامي نماينده مجلس شوراي اسلامي »؛ «محمد محمدي مدير كل نامنويسي و حساب هاي انفرادي سازمان تامين اجتماعي »؛ «مرتضي ضامني مديرعامل اتحاديه تاكسيراني شهري كشور» و « محمود عباسي تاكسي ران» 19ام شهریورماه از شبکه دو سیما پخش شد.

 بابايي كارنامي نماينده مجلس شوراي اسلامي بیان داشت: بحث جدی در این مسئله تعارض منافع صنفی و تامین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه هیچ راننده تاکسی در کشور نباید فاقد بیمه تامین اجتماعی باشد، تصریح کرد: به نمایندگی از مجلس قول خواهم داد تا تمام توان خود را برای ارتقاء وضعیت بیمه ای و مسائل معیشتی و رفاهی رانندگان تاکسی دریغ نخواهم کرد و امید است که اتفاق خوبی در جهت بهبود وضعیت رانندگان تاکسی کشور بیافتد.

عباسي تاكسي ران نیز عنوان کرد: یکی از مشکلات اصلی بیمه تاکسی رانان نداشتن متولی است. ما تاکسی رانان دارای چندین متولی هستیم، وزارت کشور، فرمانداری های کشور، شهرداری ها و نمایندگان مجلس متولی ما هستند، لیکن هیچ کدام مسئولیتی قبول نمی کنند.

وی افزود: تاکسی رانان از دو حوزه قوه قضائیه و حوزه مقام ریاست جمهوری درخواست کمک دارد. این دو حوزه اگر در امر حمل و نقل ورود یابند، قوانینی که در کشور به صورت بایکد انجام شده، جاری و ساری خواهد شد.

ضامني مديرعامل اتحاديه تاكسيراني اظهار داشت: در کشور 320هزار دستگاه تاکسی فعال با رنگ و پلاک زرد وجود دارد و 400هزار راننده تاکسی و 80هزار راننده کمکی در این حوزه فعالیت می کنند. بیمه تامین اجتماعی به عنوان یکی از خدماتی که از سوی دولت برای این عزیزان درنظر گرفته شده، چند سالی جاری است ولی تعدادی از این رانندگان همچنان از این بیمه بی بهره هستند و این مسئله به عنوان یک دغدغه مهم برای رانندگان مطرح است.

وی افزود: طبق قانون هدفمندی یارانه ها در سال 1386، راننده تاکسی نیز مشمول بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی با یارانه دولتی شدند. بنابر اطلاعاتی که از سازمان تامین اجتماعی دریافت شد، حدود 50درصد از رانندگان متاسفانه از بیمه تامین اجتماعی بهره مند نیستند و به عنوان یک مطالبه جدی از سمت رانندگان تاکسی همواره در اولویت است.

ضامنی خاطرنشان کرد: روی سخن من به نمایندگی از کلیه رانندگان تاکسی در سراسر کشور خطاب به مسئولین و دولت است. وزیر کار و رفاه اجتماعی که تنها کمکی که دولت برای قشر ضعف و زحمت کش حوزه حمل و نقل در نظر گرفته، بیمه تامین اجتماعی است. این بیمه باید بدون نیاز به هر گونه افزایش اعتبار دولتی با ساماندهی و شفافیت می توان به گونه ای عمل کرد که کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی از این امکان برخوردار شون و رضایتمندی ایجاد کند.

محمدي مدير كل نامنويسي و حساب هاي انفرادي سازمان تامين اجتماعي در ادامه این برنامه گفت: از سال 92 قانون تامین 50درصد حق بیمه مشاغل را داشتیم که می بایست از محل درآمد هدفمندسازی یارانه ها تامین می شد لیکن در ردیف بودجه ابلاغی وجود نداشت.

وی افزود: اعتباری که علیرغم ماده 7قانون هدفمندسازی یارانه ها باید در اختیار ما قرار می گرفت، متاسفانه پیش بینی نشد. امسال خوشبختانه در قانون بودجه اسم رانندگان و گروه های خاص در بند (و) تبصره قانون بودجه آمده است.

محمدی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی 910هزار نفر از رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون شهری را با دریافت 13 و نیم درصد حق بیمه تحت پوشش قرار داده است که 13و نیم درصد باقی مانده به عده دولت و سازمان هدفمندسازی است.

وی در ادامه گفت: انتظار می رود که 200هزار نفر باقی مانده که از سوی سازمان حمل و نقل جاده ای و سازمان شهرداری برآورد شده، بتوان با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی تحت پوشش قرار گیرند و همه رانندگان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند.

گفتنی ست؛ «غیرمحرمانه» کاری است از گروه اقتصاد و دانش به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمدجعفر خسروی که جمعه‌ها ساعت17:45و تکرار آن شنبه ها ساعت13:30از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: