پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶
داشتن یک معلم خوب خوشبختی به حساب می آید و داشتن معلمان خوب افتخاری برای یک مدرسه است؛ این از امتیازات ملت چین است که گروه گروه معلمان خوب جهت خدمت‌گذاری به جامعه این کشور قدم می گذارند. احترام قائل شدن برای معلمان و آموزش، رئوسی است که «شی جین پینگ» رهبر چین شخصا آن را مورد تقدیر و ستایش قرار داده است.
این از امتیازات ملت چین است که گروه گروه معلمان خوب جهت خدمت‌گذاری به جامعه این کشور قدم می گذارند. احترام قائل شدن برای معلمان و آموزش، رئوسی است که «شی جین پینگ» رهبر چین شخصا آن را مورد تقدیر و ستایش قرار داده است.

جایگاه برتر «علم و معلم» از نگاه «شی جین پینگ»_fororder_webwxgetmsgimg (9)

رهبر چین روز  9 سپتامبر/18 شهریور ماه سال 2016با نمایندگان معلمان و دانشجویان دانشگاه «نرمال» پکن دیدار و در این نشست تاکید کرد: «معلمان زیادی داشته ام که هنوز هم آنها را به خاطر می آورم. آنها دانایی و اصول انسانیت را به من یاد دادند که این اصول عمیقا برای من سودمند بوده اند.»

سال 2016 و یک روز قبل از روز معلم بود که رهبر چین از مدرسه «بایی» پکن بازدید کرد؛ اینجا همان مدرسه ای بود که رهبر چین در دهه 60 میلادی دوران ابتدایی و متوسطه خود را در آنجا سپری کرده بود. درست همان روز بود که شی جین پینگ با «چن جونگهان»، و «چین شیویینگ» و چند معلم دیگر خود نیز ملاقات کرد و با آنها گپ و گفتی صمیمانه داشت. یکی از معلمان خطاب به شی جین پینگ گفت: «شما خوشحالی را برای مردم به ارمغان آوردید.» شی جین پینگ هم در پاسخ گفت: «این معلمان هستند که ما را پرورش می دهند و به ثمر می رسانند.»

شی جین پینگ پس از اتمام دوران تحصیلش در مدرسه «بایی» پکن به «یان آن»، استان «شان شی» رفت. او در تمام سال های بعد از پایان تحصیلش فارغ از اینکه کجا کار می کند، همواره ارتباط صمیمانه خود را با مدرسه و معلمان خود حفظ کرد و علاقه اش به این قشر تغییری پیدا نکرد.

رهبر چین همچنین در سال 1999 میلادی با نامه ای نه چندان طولانی اما تاثیرگذار و سرشار از صمیمیت که به «شیویینگ» از معلمان دوران متوسطه خود نوشت، گفت: «احترام به معلم و دانش یکی از ویژگی‌های سنتی مردم چین است و همانگونه که «مائو زدونگ»، اولین رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به «شو تِلی» مرد سالمند و معلمش گفت (معلم من بودی و اکنون هنوز هم معلم من هستی و در آینده هم معلم من خواهی ماند)، من نیز هیچگاه محبت این معلم را فراموش نمی کنم.»

شی می گوید: «این نه تنها یک قدردانی عمیق از معلمان من است بلکه احترام صادقانه من برای تمام معلمان کشورم محسوب می شود.»

جایگاه برتر «علم و معلم» از نگاه «شی جین پینگ»_fororder_webwxgetmsgimg (7)

شی جین پینگ در طول سال های اخیر با معلمان زیادی صمیمانه ارتباط داشته است از جمله آنهایی که در سمینارها با او چهره به چهره به گفتگو پرداخته اند و اساتید قدیمی که هنوز نگران آموزش نسل بعد از خودشان هستند و همچنین نمایندگان گروه های آموزشی که داوطلبانه حاضر شدند تا در استان های غربی سرزمین اصلی چین خدمت کنند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: