پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
در ارومیه صورت گرفت،
رئیس شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری ۲ ارومیه به جای صدور حکم حبس، متهمان را مکلف به پاکسازی منطقه پارک ملی دریاچه ارومیه و تهیه و پخش علوفه و گندم برای حیاط وحش با توجه به کمبود بارندگی محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین از ارومیه، محسن مرادی اوجقاز رئیس شعبه 119 دادگاه کیفری 2 ارومیه و پیشرو در صدور مجازات جایگزین حبس، در حکم جدید خود به جای صدور حکم حبس، متهمان را مکلف به پاکسازی منطقه پارک ملی دریاچه ارومیه کرد.

وی همچنین متهمان را به تهیه و پخش علوفه و گندم برای حیاط وحش با توجه به کمبود بارندگی، تهیه و نصب تابلوی روان در ورودی شهر به منظور نمایش شعارهای زیست محیطی و تهیه چند دستگاه دوچرخه و تحویل به شهرداری برای کمک به کم شدن آلودگی هوا محکوم کرد.

گفتنی است، این قاضی خلاق در صدور مجازات‌های جایگزین حبس، این نوع مجازات‌ها را برای متهمانی که سابقه کیفری ندارند و جرایم کم اهمیتی که امنیت جامعه و شهروندان را به مخاطره نمی‌اندازد با رویکرد اصلاحی و کاهش جمعیت کیفری زندانها به کار می‌برد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: