پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
کشت گیاه با دانه های روغنی کلزا در بخش مرکزی و قلندرآباد شهرستان فریمان از اوایل شهریور ماه سال جاری در حال انجام است.

به گزارش گیتی آنلاین، مدیر جهاد کشاورزی فریمان از استقبال  عمده مالکین برای  کشت کلزا در این شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون کشاورزان کل مالک حدود 100 هکتار از اراضی خود را به کشت کلزا با ارقام روهان، هیدرومل و اکاپی اختصاص داده اند و امید است افزایش سطح کشت کلزا در این شهرستان همچنان ادامه داشته باشد.

 علی کاظمی فریمانی اظهار کرد: یکی از موانعی که در افزایش سطح زیر کشت کلزا در این شهرستان وجود دارد این است که با توجه به کمبود زمین و آب و تنوع کشت، کشاورزان اراضی که بتوانند به کشت کلزا اختصاص دهند محدود است.

وی افزود: با توجه شرایط دمایی این شهرستان که هر ساله در دهه دوم یا سوم مهر ماه دمای هوا کاهش می یابد،  کشاورزان کلزا کار باید طوری برای کشت این محصول برنامه ریزی  کنند که تا اواخر شهریور ماه بتوانند مزارع خود را آبیاری کرده تا در دهه دوم یا سوم مهرماه گیاه به مرحله هفت یا هشت برگی رسیده باشد و دچار تنش دمایی نشود. 

کاظمی فریمانی بیان کرد: در همین راستا  استفاده از کودهای ریز مغذی همراه با کشت برای رشد سریعتر و رسیدن به مرحله رزت قابل توصیه می باشد.

 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: