پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد : متأسفانه در کشور قابلیت جذب سرمایه در حد انتظار وجود ندارد .
به گزارش هادی گرجی خبرنگار گیتی آنلاین، دکتر داریوش سمنانی گفت: علیرغم ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌های خارجی ، متاسفانه در کشور قابلیت جذب سرمایه در حد انتظار وجود ندارد .
وی افزود : بخش بزرگی از کار و سرمایه، مربوط به مهندسی مفهومی و برآوردهای دقیق اقتصادی و فنی پروفرماها است . تا زمانی که این بخش مهم به انجام نرسیده باشد هیچ سرمایه‌گذاری قابلیت ورود به بازار سرمایه کشور را نخواهد داشت .
سمنانی تصریح کرد : در حال حاضر طرح‌هایی که برای جذب سرمایه ارائه می شود به طور فزاینده‌ای خام است و باید روی آنها پردازش فنی اقتصادی انجام شود. این وظیفه سرمایه‌پذیر داخلی است که با بهره گیری از مشاوران و متخصصان بتواند طرح دقیق و همه جانبه ای برای سرمایه پذیری ایجاد کند.
وی در خصوص طرح‌ها و پروژه های دانش بنیان نیز گفت: بسیاری از این طرح‌ها مراحل رشد را طی کرده ولی نیاز به اندک سرمایه داخلی برای رشد و بلوغ دارد تا به مرحله سرمایه پذیری برسد.
این استاد دانشگاه اظهارداشت: این مهم جز با همت سرمایه‌پذیران کارآزموده امکان پذیر نیست . مساله اصلی نیز رقم جذب سرمایه خارجی نیست بلکه رقم واقعی سرمایه‌پذیری نکته کلیدی است .

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:هادی گرجی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: