پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر گفت:اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان درجهت کاهش اثرات خشکسالی براکوسیستم طبیعی منطقه کاشمر و دام های روستاییان اقدام به احداث ابشخور دام کرده است.

به گزارش گیتی آنلاین، نجفی اظهار کرد: آب تمیز و شیرین بخش مهمی از نیاز روزانه دام محسوب می شود و عدم تأمین آب کافی نه تنها موجب ناپایداری صنعت دامداری و افزایش تلفات می شود بلکه باعت تحمیل چرای سنگین دام و تخریب مراتع اطراف منابع آبی می گردد.

وی افزود: یکی از راهکارهای موثر جهت کاهش اثرات خشکسالی بر اکوسیستم طبیعی کشور احداث آبشخور دام می باشد که در همین راستای و به درخواست دامداران منطقه روستای کسرینه کاشمر مبنی بر احداث آبشخور جهت تأمین نیاز آبی دام ها آبشخوری در پایین دست روستا توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشمر احداث می شود.

نجفی بیان کرد: آبشخور انواع مختلفی مانند آبشخور بتنی ، فلزی ، فایبرگلاس و پلی اتیلنی دارد که آبشخور احداث شده از نوع بتنی می باشد و نیاز آبی حدود 3400 راس دام منطقه را مرتفع می سازد.

رئیس اداره طبیعی و آبخیزداری کاشمر مطرح کرد: حیات وحش دارای گونه های بسیاری است که در محیط و بخصوص مناطق حفاظت شده پراکندگی دارند اما با توجه به کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر در مرتفع ساختن نیاز آبی خود دچار بحران شده اند و بخاطر دسترسی نداشتن به منابع پایدار آب خصوصا در فصل تابستان اکنون شاهد به خطر افتادن و نابودی تنوع زیستی و کاهش جمعیت وحوش می باشیم.

او تصریح کرد: اینگونه آبشخورها نه تنها نیاز دام های منطقه را تأمین می کند بلکه می تواند در برطرف  ساختن نیاز آبی حیاط وحش و دسترسی حیوانات وحشی به منبع آب پایدار نقش بسزایی ایفا کند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: