پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۴۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۲

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد در دوازدهمین جلسه رسمی این شورا که با حضور سعید فتوحی شهردار مرکز استان برگزار شد، گفت: مدیران سازمان های آرامستان، حمل و نقل ، فرهنگی _ ورزشی ، فضای سبز و ترافیک شهری باید برکنار شوند و بازرسی و حراست شهرداری نیز به صحن شورا بیایند و پاسخگوی برخی عملکردها باشند . 

  حمیدرضا صفریان در آغاز کلام، شهردار خرم آباد را مخاطب قرار داد: جناب مهندس فتوحی دو ماه است که توفیق خدمتگزاری به مردم نصیب ما شده و فرصت کافی به شما داده ایم؛ گفته بودیم که در عزل و نصب نیروها دخالت نمی کنیم ولی به این معنا نیست که عزل و نصب را  مشمول زمان کنید یا کسانی که ناکارآمد هستند هنوز در راس کار بمانند چندین بار پشت تریبون اعلام کرده ام و همکاران دیگر نیز گفته اند ولی ظاهرا نمی خواهید یک اتفاق خوب در شهرداری بیفتد و مردم از آن لذت ببرند .

وی افزود: بنا بود یک انقلاب در شهرداری ایجاد کنیم؛ اگر این انقلاب در عزل و نصب ها اتفاق نیفتد به هیچ عنوان آن انقلابی که باید به مردم خدمت ارائه دهد رخ نخواهد داد .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد ادامه داد : چه جریانات سیاسی است که نمی گذارد این کار را انجام دهید، به اعتقاد بنده تمام جریانات به مردم وصل هستند و هر شخصی با مردم باشد ما در خدمتش هستیم و حمایت می کنیم ، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خود را خادم ملت می دانند ولی مدیران ما تفکر پشت میزنشینی دارند .

حمیدرضا صفریان با این مقدمات به بی تعارف ترین حرفها رسید: مدیر سازمان حمل و نقل باید جابجا شود ، مدیریت آرامستان ها که دیگر حیثیت برای شهر خرم آباد نگذاشته ، اسم می آورم اِبایی از کسی ندارم و وامدار کسی هم نیستم اگر اینجا نگویم  پس کجا حرف مردم را بزنم ، چرا مدیر سازمان آرامستان ها برکنار نمی شود؟ سازمان حمل و نقل شهرداری خاموش شده و این سازمان برای شهر معنایی ندارد.

وی گفت: در گذشته تاکسی های فراوانی در سطح شهر مشغول فعالیت بودند ولی امروز چند تاکسی می بینید؟ ولی متاسفانه لیست بیمه صدها نفر به عنوان راننده تاکسی به تامین اجتماعی داده می شود در صورتی که وجود خارجی ندارند، وضعیت ابنیه، اثاثیه و ترمینال های شمال و شرق که دیگر بماند .

حمید رضا صفریان با بیان اینکه ما مدیر پشت میز نشین نمی خواهیم زیراخودمان در میدان هستیم، تاکید کرد: مدیر سازمان فرهنگی باید برکنار شود، طی بازدیدهایی از این سازمان، حاج آقا می گوید پرچم نصب می کنم و مراسمات که تمام‌می شود اقدام به برداشتن پرچم ها می کنم؛ بنده می گویم هر کس که ادعای خدمتگزاری به امام حسین(ع) را دارد باید به مردم خدمت کند ، بنده تعهد می کنم پرچم ها را دست بچه هیئتی ها بدهم که نصب کنند و در پایان هم بردارند و قول می دهم تمام این کارها را با وضو انجام دهند؛  مدیر منصوب نشده که بیاید فقط پرچم نصب کند ما به دنبال کارهای زیرساختی هستیم.

وی فضای سبز را هم از یاد نبرد و یادآور شد: فضای سبز شهر نابود شده چرا مدیرش عزل نمی شود؟ برای بازدید به سازمان فضای سبز رفتم ۳۲ نیرو آنجا کار می کنند تا ساعت ۳۰: ۹ دقیقه هم ماندم فقط ۱۰ نفر آمدند پس بقیه کجا هستند؟ 

عضوهیئت رئیسه شورای اسلامی شهر خرم آباد شفاف تر بیان داشت: اجازه دهید حرف دل مردم را بزنم ، قرار بود مردم را با شهرداری آشتی دهیم، خانمی فرهنگی آمد جهت دریافت ده میلیون تومان که مدرسه ای عام المنفعه را رنگ آمیزی کند و طبق قانون شهرداری موظف است این پول را به آموزش و پرورش پرداخت کند؛ چقدر این خانم را اذیت کردید و اشکش را درآوردید اینگونه می خواهیم مردم را با شهرداری آشتی بدهیم؟ 

مدیر ترافیک شهری کجاست ؟ از وقتی که به شورای شهر راه یافته ام مداوم می گویم سرعت گیرها و سرعتکاه ها را استاندارد سازی کنید، هنوز یک قدم برنداشته، حراست و بازرسی شهرداری هم که تعطیل است بارها گفته ام حراست و بازرسی باید به صحن شورا بیایند و پاسخ گو باشند نمی دانم چرا دعوت نمی شوند، سراب شهوا را هم در گذشته بدون تشریفات قانونی به پیمانکاری واگذار کرده اند که به بدترین شکل ممکن انجام داده، کانال شهوا را بروید نگاه کنید، این بخش دیگری از سخنان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم آباد است . 

حمیدرضا صفریان در پایان سخنان خود  * بی تعارف* ، گفت:  بنده در ابتدا از مدیرعامل سازمان پسماند و معاونت خدمات شهری راضی نبودم ولی الان راضی هستم و از شهرداران مناطق ۱ و ۳ رضایت دارم، شهردار منطقه ۲ هم که دو روز می شود منصوب شده؛ بنده وامدار کسی نیستم و عقد اخوت با کسی نبستم، مدیران این سازمان ها را که نام بردم باید جابجا شوند و تعارفی با شهردار هم ندارم .

خبرنگار: مریم نظری
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: